25. بهمن 1396 - 11:05   |   کد مطلب: 214708
دبیرخانه کنگره احزاب عربی روز سه شنبه در بیانیه ای به مناسبت هفتمین سالگرد انقلاب بحرین نوشت: این انقلاب نه تنها نقطه عطفی مهم در تاریخ بحرین بلکه کل شبه جزیره عربستان است.

به گزارش بازی دراز، به گزارش شبکه اللؤلؤه بحرین، دبیرخانه کنگره احزاب عربی همچنین با ستایش پایداری مردم بحرین و انقلاب آن ها از خواسته های حق مردم این کشور حمایت کرد.

در این بیانیه آمده است: انقلاب مردم بحرین از دل رنج ها و تبعیض هایی که نظام بحرین آن را ایجاد کرده سر برآورد و این حرکت مسالمت آمیز که دارای ارزش های متمدنانه است در برابر سیاست سرکوب، شکنجه، زندان و تبعیدی ایستاد که نظام بحرین با حمایت سپر خلیج به فرماندهی عربستان آن را اعمال کرد.
در این بیانیه با اشاره به تظاهرات مسالمت آمیز مردم بحرین در طول انقلاب این کشور، آمده است، نظام بحرین در مقابل، فعالان و شخصیت های برجسته این انقلاب از جمله آیت الله شیخ عیسی قاسم، شیخ علی سلمان و سایر گروه های بحرینی سرکوب کرد تا شعله های این انقلاب را خاموش کند.
دبیرخانه کنگره احزاب عربی در پایان این بیانیه از مردم بحرین خواسته تا با تکیه بر خود و باوجود همه فشارها، سرکوب ها و محدودیت ها پایداری و انقلاب خود را زنده نگاه دارند.
14 فوریه (25 بهمن) هفتمین سالگرد انقلاب بحرین است.
پیش تر جریان اسلامی 'عمل' بحرین در آستانه سالگرد انقلاب مردم بحرین اعلام کرده بود که انقلاب ملت متوقف نخواهد شد و ملت با حاکمان پیمان شکن آشتی نخواهد کرد.
بحرین از سال 2011 میلادی تاکنون با بحران نارضایتی های عمومی ناشی از سیاست های ظالمانه رژیم آل خلیفه روبرو است.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها