25. بهمن 1396 - 10:57   |   کد مطلب: 214705
گرامیداشت هفتمین سالگرد انقلاب 14 فوریه 2011 بحرین (25 بهمن1390) روز چهارشنبه در حالی برگزار می شود که سال ها از ظلم وستم نظام آل خلیفه به مردم این کشور می گذرد وبحرینی ها با راهپیمایی در خیابان ها، نشان می دهند برای به دست آوردن عزت وکرامت وحقوق مشروع خود کوتاه نمی آیند.

به گزارش بازی دراز، به گزارش رسانه های مخالفان بحرینی، مردم این کشور پس از سالها مقاومت با تداوم مبارزات انقلابی خود علی رغم تجاوزهای مکرر نظام آل خلیفه وحملات نیروهای سعودی در قالب نیروهای سپر جزیره ، امروز بار دیگر در صحنه حاضر می شوند تا خطر مداخله نیروهای متجاوز در امور مردم بحرین را به دولت خود گوشزد کنند، نظام این کشور باید بداند که حل مسالمت آمیز وگفت وگو تنها راه چاره ساز است وبازداشت ها واقدامات وحشیانه اثری ندارد وباید حقوق مشروع مردم این کشوررا به رسمیت بشناسد. 

رهبران سیاسی مبارز بحرینی وحامی مردم بدر بزرگداشت سالگرد انقلاب کشورشان به کشورهای مدعی دفاع از حقوق بشر یاد آوری می کنند که مردم این کشور با تداوم مسیر انقلاب مسالمت آمیز خود همچنان برای تحقق اهدافشان قربانی می دهند؛ در حالی که پس از 7 سال سکوت مجامع بین المللی نسبت به موارد نقض حقوق بشر توسط نظام آل خلیفه ومزدوران آن ، شاهد هیچگونه موضع گیری بین المللی در برابر این ظلم وتجاوز، برای توقف کشتار افراد بی گناه وسرکوب سازمان یافته دولت بحرین در راستای منافع شخصی وسیاست های غرب در منطقه نیستیم. 
هفتمین سالگرد انقلاب بحرین در حالی فرا می رسد که نظام آل خلیفه همچنان بدون هیچ مانعی به نقض حقوق مردم این کشور ادامه می دهد وفعالان واستقلال طلبان را سرکوب وآن ها را به زندان انداخته، تابعیت آنها را سلب می کند و آن ها را به قتل می رساند. بازداشت ، شکنجه، اعدام، کوچاندن ، محاصره ، سلب تابعیت ، محاکمه نظامی وغیره از اقدامات وموارد نقض حقوق بشر است که توسط دولت بحرین در حق مردم این کشور در برابر دیدگان جهانیان اعمال می شود بدون اینکه جامعه بین المللی از خود عکس العملی در راستای ابراز همدری وهمبستگی با آنها نشان دهد وفقط برخی کشورهای غربی به صدور بیانیه هایی کفایت می کنند. 
تداوم مبارزات انقلابی مردم بحرین تا امروز حاکی از استمرار اقدامات سرکوب گرانه نظام آل خلیفه است وعلی رغم نبود نهاد های سیاسی ، ملی ، مدنی واسلامی فعال در کشور پس از تعطیلی آن ها وزندانی کردن رهبرانشان، جنبش های مردمی همچنان کارایی وتوان پایداری خود را ثابت نموده ودر برابر اقدامات ظالمانه کوتاه نیامده اند. 
از مهم ترین اقدامات سرکوب گرانه مقامات بحرینی که آن را از دیگر نظام های استبدادی دیگر در جهان عرب متمایز می کند، پدیده کوچاندن اجباری واخراج شهروندان اصلی از خاک وکشور خود است که هدف آن تغییر بافت جمعیتی با توجه به اکثریت ساکنان شیعه در این کشور است. 
نظام آل خلیفه اخیرا در اقدامی ظالمانه در سایه سکوت محافل بین المللی وعدم واکنش کشورهای غربی مدعی مدافع حقوق بشر تابعیت 8 بحرینی را سلب وآن ها را به اجبار از کشورشان اخراج کرده است. سازمان عفو بین الملل ودیگر سازمان های حقوق بشری فقط به محکومیت این اقدام اکتفا کرده اند که عملا تاثیری هم نداشته است. 
این اقدامات در حالی است که نظام آل خلیفه اخیرا درهای این کشور را به روی افراد خارجی گشوده وبا دعوت از آنها برای اقامت در این کشور به آنها تابعیت بحرینی وحق شهروندی می دهد. مسلما این اقدام کورکورانه دارای عواقب وخیمی در آینده در زمینه های امنیتی ، اجتماعی وسیاسی خواهد بود و خود نظام اولین متضرر این پدیده خواهد بود. واولین نتیجه تغییر بافت جمعیتی بحرین این است که خشونت وجنایت در این کشور افزایش می یابد. 
تداوم تظاهرات واعتراض های مردم بحرین در هفتمین سالگرد انقلاب این کشور دارای اهمیت وابعاد زیادی است که حاکی از اصرار انقلابیون ومردم بر تداوم مبارزات علی رغم سرکوب، قتل، شکنجه ، زندان ومحاصره رهبران وفعالان وحقوق دانان این انقلاب است. 
نظام آل خلیفه معتقد است هدف قرار دادن رهبران وفعالان انقلابی می تواند مانع کارایی انقلاب وتداوم فعالیت آن شود یا حداقل روحیه مردم این کشور را تضعیف کند، اما برخلاف تصور نظام، مردم بحرین با تداوم انقلاب آل خلیفه را به چالش می کشند. 
برزگداشت هفتمین سالگرد انقلاب 14 فوریه بحرین حامل این پیام مهم برای نظام آل خلیفه است که سیاست سرکوب وظلم در حق مردم بحرین ورهبران وفعالان وحقوق دانان وهمچنین اقدامات غیر انسانی در حق آزادگان بحرینی دیگر جواب نمی دهد وامکان ندارد مردم بحرین تسلیم آنها شده و پرچم سفید را بالا ببرند واز ارزش های خود چشم بپوشند، بلکه بر عکس با مشت آهنین انقلاب را تا تحقق اهدافی که در راه آن ها خون داده اند، ادامه می دهند. 
پیام دیگر مردم بحرین از بزرگداشت سالگرد انقلاب 14 فوریه این است که همه دست اندرکاران مسائل بحرین در سطح منطقه ای وبین المللی وبه ویژه حامیان نظام آل خلیفه در غرب که به دلیل منافع اقتصادی خود مدعی دمکراسی در بحرین هستند بدانند که از اقدامات ظالمانه و نقض حقوق انقلابیون بحرینی وگزارش های سازمان های بین المللی وحقوقی جهان در این خصوص غافل هستند. 

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها