25. بهمن 1396 - 9:41   |   کد مطلب: 214688
انیمیشن «من پهلوانم» ساخته شده با تکنیک رندر بلادرنگ با موتور بازی سازی آنریل (Unreal) عنوان انیمیشن منتخب در شرکت جهانی Epic games آمریکا را از آن خود کرد.

به گزارش بازی دراز، به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، امیر محمدی تهیه کننده و مدیر فنی این انیمیشن در گفتگو با خبرنگار طاق نیوز، گفت: انیمیشن «من پهلوانم»، با هدف نمایش فرهنگ بومی استان کرمانشاه توسط مجتمع فرهنگی دیجیتال آیت الله نجومی استان کرمانشاه (استودیو گلا) و با یکی از قوی ترین موتورهای بازی سازی جهان یعنی نرم افزارآنریل (Unreal) متعلق به شرکت "Epic Games" آمریکا ساخته شده است.

وی تصریح کرد: در محیط این نرم افزار ساخت انیمیشن با موتور بازی سازی معمول نبوده و این موتور بیشتر برای ساخت بازی های رایانه ای  بکار برده می شوند، اما ما توانستیم در اقدامی کم سابقه اقدام به ساخت انیمیشن کرده و از امکانات موتور بهره های مبتکرانه ای بیریم و با استفاده از این روش ابتدا انیمیشن کوتاه "داربست مزاحم" و پس از آن  انیمیشن "من پهلوانم" که 12 قسمت دارد را بسازیم.

محمدی افزود: نکته قابل توجه اینکه در انیمیشن "من پهلوانم"  برای حدود 200 دقیقه از تکنیک (Unreal) استفاده شده که این اقدام در جهان کم سابقه است به همین جهت این اثر توانست از سوی شرکت  "Epic Games" که ارائه دهنده این نرم افزار است عنوان انیمیشن منتخب هفته را از آن خود کند.

این هنرمند در توضیح مجموعه "من پهلوانم" گفت: این اثر یک انیمیشن سه بعدی در دوازده قسمت است که میانگین هر قسمت ۱۸ دقیقه است. داستان این اثر به ۱۲۰ سال پیش در کرمانشاه بر می‌گردد که درآن نوجوان روستایی به اسم فرهاد با فروش داروهای گیاهی امرار معاش می‌کند که به‌دلیل علاقه برای مسابقات کشتی به کرمانشاه می‌آید و هنگام کشتی با یک رقیب ناجوانمرد آسیب می‌بیند ولی فردی به اسم حکیم حیدر کمکش می‌کند تا سلامتی خود را به دست بیاورد و دوباره کشتی بگیرد.

وی خاطر نشان کرد: عوامل تولید کار و مدیر بخشهای مختلف۲۰ نفر هستند ولی در کل ۵۰ نفر در این کار با ما همکاری داشتند که نویسندگی را محسن مرادی، کارگردانی را کامران رضایی، طراحی کاراکتر را روزبه فتاحی، مدیریت مدل‌سازی و بافت‌دهی را حدیث پاک‌نیا، مدل‌سازی را مریم زرتاب، خدیجه احمدی و مریم محبت برعهده داشتند.

محمدی در ادامه افزود: از سایر عوامل سازنده این اثر می‌توان به مدیر رندرو نورپردازی سجاد شیرزادی، مدیر صدا فرزانه رنجبری، حسین حیدری و علیرضا شمسی، موسیقی وحید نظری کرمانشاهی، انیماتور مرتضی جعفرزاده، هوشیار قادری، سهیل منصوری و عباس حمیدی اشاره کرد، همچنین تنظیم کاراکتر در محیط توسط علی شیرزادی، موشن کپچر و انیمیت توسط سید نواب موسوی و ریگ با میثم ایمانی انجام شده و روابط عمومی این مجموعه را نیز محمدعلی فدایی بر عهده داشته است.

وی اعلام کرد: علاقه مندان برای اطلاع بیشتر و همچنین شرکت در دوره های آموزش انیمیشن و بازی سازی، می توانند به سایت استودیو گلا با آدرس www.GlaTech.ir مراجعه فرمایند.

لازم به ذکر است: انیمیشن "من پهلوانم" با تهیه کنندگی صدا و سیما و مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، مرکزهنرهای قومی بسیج و معاونت فرهنگی و اجتماعی سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان تهیه شده است.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها