24. بهمن 1396 - 10:15   |   کد مطلب: 214647
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: با هدف آشتی دادن کودکان با کتاب، داستان خوانی، داستان گویی و داستان نویسی نوروز امسال جایگزین پیک های نوروزی دانش آموزان در دوره ابتدایی می شود.

به گزارش بازی دراز، 

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش ایرنا، رضوان حکیم زاده روز سه‌شنبه در نشست خبری با بیان اینکه ویژگی این فعالیت دربرگیرنده هفت میلیون و 500 هزار دانش آموز دوره ابتدایی و هفت میلیون و 500 هزار کتاب داستان است، اظهار داشت: با توجه به شرایط کودکان و طولانی بودن ایام نوروز و فاصله نگرفتن دانش آموزان از فعالیت های یادگیری پیش از این پیک های نوروزی برای دانش آموزان تهیه می شد. 
وی افزود: در طول سال های گذشته با این فرض که فاصله گرفتن کودکان از مدرسه باعث ایجاد خلل در آموزش می شود مجموعه پیک نوروزی در اختیار دانش آموزان قرار می گرفت. 
معاون وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: بررسی ها نشان می دهد که پیک های نوروزی در تعمیق و تثبیت یادگیری دانش آموزان نقش چندانی نداشته بلکه تبدیل به فرایند چالشی و فرسایشی شده بود و خانواده ها و دانش آموزان تمام ایام نوروز درگیر حل کردن پیک نوروزی بودند. 
حکیم زاده افزود: در سال 92-93 دستورالعملی به استان ها ارسال شد که زمینه یادگیری را با تکیه بر نشاط ، کتابخوانی و تصویرگری مورد تاکید قرار دهند و بر اساس آن استان ها از تهیه پیک های نوروزی متمرکز و ارسال به مدارس باید خودداری می کردند و چالش اینجا بود که همه مدارس و معلمان، امکان تولید پیک های متناسب با سن و نیازهای دانش آموزان را نداشتند. 

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها