24. بهمن 1396 - 9:54   |   کد مطلب: 214641
مدیرکل بیمه سلامت کرمانشاه گفت: بیش از 80 درصد از جمعیت مناطق زلزله زده استان که عمدتا مناطق روستایی است، زیرپوشش بیمه سلامت قرار دارند.

به گزارش بازی دراز، کیومرث مظفری روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، در زمینه وضعیت رسیدگی به مناطق زلزله زده استان اظهار داشت: در سطح وظایف قانونی و اداری سعی شده خدمت رسانی به مناطق زلزله زده از نخستین روزهای پس از حادثه با حضور فعال تیم های امدادی اعم از پزشک و پرستار و پس از آن با تسهیل خدمت به خادثه دیدگان به نحو مطلوبی صورت گیرد.
وی به پرداخت مطالبات مراکز درمانی بخش خصوصی تا پایان آذر ماه اشاره کرد و افزود: این امر شهرستان های اسلام آبادغرب، روانسر، گیلانغرب، قصرشیرین، سرپل ذهاب، ثلاث باباجانی، جوانرود و پاوه را پوشش داده است.
وی با تاکید براینکه مطالبات بیمارستانهای این مناطق تا پایان مرداد ماه پرداخت شده است، ادامه داد: در راستای فراهم شدن زمینه ماندگاری پزشکان و مراکز درمانی طرف قرارداد در این مناطق به منظور تداوم خدمات رسانی به مردم زلزله زده، با هماهنگی نظام پزشکی، مراکزی که دچار آسیب شده اند برای اخذ تسهیلات به بانک معرفی شده اند.
به گفته وی، صدور دفترچه افرادی که زیرآوار مانده است، با ارائه شماره ملی در کمتر از 10 دقیقه صادر و تحویل داده شده است. 
مظفری یادآور شد، اسناد بستری همه بیمه شدگان و حادثه دیدگان که در ایام حادثه به بیمارستانهای استان و سایر استانها اعزام شده اند، پذیرش و مورد تعهد این اداره کل است و افرادی که فاقد هرگونه پوشش بیمه ای بودند با معرفی فرمانداران مناطق زلزله زده برای آنها دفترچه بیمه سلامت همگانی رایگان صادر شده است.
مدیرکل بیمه سلامت کرمانشاه افزود: این در حالیست که صدور دفترچه رایگان از اول آبان ماه متوقف شده ولی با تلاش های صورت گرفته این مجوز در مناطق زلزله زده از حوزه وزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت برای افراد فاقد بیمه، اخذ شد.
وی در بخش دیگری از سخنانش در ارتباط با لایحه بودجه سال 97 گفت: در بخش درآمدی، بودجه تعیین شده برای بیمه سلامت به تصویب رسیده که از این بابت از کمیسیون تلفیق و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی قدردانی می شود.
وی افزود: امیدواریم با حمایت نمایندگان استان در بخش هزینه ای و موضوع هفت هزار و 500 میلیارد تومانی بودجه سال 97 بیمه سلامت، بند 'هـ' تبصره پنج لایحه پیشنهادی به تصویب مجلس برسد، تا با مشکل کمبود بودجه مواجه نشویم.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود 90 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها