24. بهمن 1396 - 9:52   |   کد مطلب: 214640
مسئول اداره نظارت بر تعاونی‎های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: یکی از سیاست های تشکیل تعاونی ها ایجاد اشتغال پایدار است و در همین راستا تاکنون 45 هزار و 533 فرصت شغلی توسط آن ها در استان ایجاد شده است.

به گزارش بازی دراز، مسعود دیباوند روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار کرد: این تعداد شغل در استان توسط 2 هزار و 939 شرکت تعاونی فعال در استان کرمانشاه ایجاد شده است.
وی ادامه داد: تعاونی های استان کرمانشاه هم اکنون با یک میلیون و 197 نفر عضو در 16 گرایش فعالیت می کنند.
وی همچنین تعداد تعاونی های غیرفعال استان را نیز 230 مورد ذکر کرد و گفت: وضعیت 97 مورد آن ها در کمیسیون های مربوطه مطرح و تعدادی از آن ها با رفع مشکلاتی که داشتند به زودی به فعالیت خود ادامه خواهند داد.
مسئول اداره نظارت بر تعاونی ‎های استان کرمانشاه یادآور شد: از مجموع تعاونی های استان کرمانشاه، 29 مورد آن ها را تعاونی های مرزنشین تشکیل می دهند.
وی در ادامه به موضوع صادرات تعاونی های استان کرمانشاه نیز اشاره و اظهار کرد: از سال 93 تاکنون مجموع کل صادرات این تعاونی ها 144 میلیون دلار بوده است.
دیباوند همچنین میزان صادرات تعاونی های استان کرمانشاه در 10 ماه سپری شده از سال جاری را نیز 22 میلیون دلار ذکر کرد.
مسئول اداره نظارت بر تعاونی‎ های استان کرمانشاه در خصوص اجرای طرح روستا تعاون نیز گفت: سهمیه استان کرمانشاه برای تشکیل تعاونی های روستایی 54 مورد در سال جاری است که تاکنون 19 شرکت تعاونی راه اندازی شده است.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد، تا پایان سال جاری بتوان با تشکیل 35 تعاونی دیگر به تعهد امسال استان عمل کرد.
استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای 31 شهر و 2 هزار و 600 روستا است.
هم اکنون بیش از یک هزار واحد تولیدی با 30 هزار نفر اشتغالزایی در استان کرمانشاه فعال است.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها