24. بهمن 1396 - 8:50   |   کد مطلب: 214633
بازی دراز1404:رئیس اداره دامپزشکی سرپل ذهاب گفت: با توجه به اینکه سه کانون بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در شهرستان دالاهو در همجواری شهرستان سرپل ذهاب مشاهده شده است، شرایط مستعد برای شیوع این بیماری در سرپل ذهاب بالا است و باید نکات بهداشتی رعایت شود.

به گزارش بازی دراز، مالک عظیمی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: با توجه به اینکه سه کانون بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در شهرستان دالاهو در همجواری شهرستان سرپل ذهاب مشاهده شده است، شرایط مستعد برای شیوع این بیماری در سرپل ذهاب بالا است و باید نکات بهداشتی رعایت شود.

 

وی افزود: اقدامات کنترلی و بهداشتی درسطح دهستان ها و شهر سرپل ذهاب در مقابله با شیوع آنفولانزای پرندگان با حضور اکیپ های مختلف در حال انجام است و تاکنون موردی از انتقال این نوع از ویروس بیماری از طیور به انسان در شهرستان گزارش نشده است.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان شروع ناگهانی تلفات با روند افزایشی، انتشار ناگهانی بیماری، کاهش شدید مصرف دان، بی‌حالی شدید، افت ناگهانی و شدید تولید تخم‌مرغ روزانه، علائم تنفسی حاد و سیاه شدن و خونریزی تاج، ریش و ساق پا را ازجمله علائم بیماری آنفولانزای پرندگان عنوان کرد.

 

وی با تأکید بر لزوم خرید شهروندان از مرغ و محصولات طیور همچون تخم‌مرغ از مراکز مجاز و دارای تأییدیه سلامت، اظهار داشت: رعایت نکات بهداشتی را از مهم‌ترین اقدامات برای پیشگیری از ابتلا به بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سرپل ذهاب است و همچنین شهروندان باید از گوشت‌های آماده و منجمد بسته‌بندی‌شده با مجوز بهداشتی استفاده کنند.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها