23. بهمن 1396 - 11:18   |   کد مطلب: 214626
معاون رییس جمهور آمریکا که برای شرکت در مراسم افتتاحیه بازی های زمستانی به کره حنوبی سفر کرده بود قبل از ترک این کشور گفت: واشنگتن برای مذاکرات بدون پیش‌شرط با کره شمالی آمادگی دارد.

به گزارش بازی دراز، 

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از رسانه های کره جنوبی، پنس در جمع خبرنگاران افزود: در عین حال آمریکا در حال افزایش فشارها به کره شمالی است اما همزمان آماده مذاکره با پیونگ یانگ است.
او همچنین گفت در این سفر دیدار با 'مون جائه این' رئیس‌جمهور کره جنوبی در خصوص شرایط تعامل و فشار بر کره شمالی به توافق رسیده است.
پنس با بیان اینکه آمریکا آماده اجرای سیاست حداکثر فشار و تعامل به صورت همزمان در مورد کره شمالی است افزود: تا زمانیکه ائتلاف به این باور نرسد که پیونگ یانگ گامهای موثری در زمینه خلع سلاح اتمی برداشته شده است از فشارها علیه این کشور کاسته نخواهد شد.
مایک پنس معاون رییس جمهور آمریکا برای شرکت در مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی به «پیونگ‌چانگ» کره جنوبی سفر کرده بود.
همزمان با او، هیات عالیرتبه کره شمالی از جمله خواهر رهبر کره شمالی و رییس جمهور تشریفاتی این کشور نیز به سئول سفر کرده بودند.
برخی از رسانه ها اعلام کردند 'مایک پنس' معاون رییس جمهوری آمریکا و 'کیم یونگ نام' مرد شماره دو کره شمالی عصر روز جمعه در حاشیه ضیافت شام رییس جمهور کره جنوبی در پیونگ چانگ، بصورت ناخواسته و کوتاه مدت با یکدیگر ملاقات کرده اند.
گزارش رسانه ها حاکی است این دو نفر سعی داشتند از رویارویی مستقیم با یکدیگر جلوگیری کنند اما 'مایک پنس' 5 دقیقه بعد محل برگزاری ضیافت شام را ترک کرد.
به دنبال انتشار این گزارش، هیات آمریکایی تصریح کرد اصلا چنین موضوعی نبوده و مایک پنس برای دیدار با ورزشکاران آمریکایی پس از 5 دقیقه محل مراسم را ترک کرده است.
هیات کره شمالی نیز شب گذشته، سئول را به مقصد پیونگ یانگ ترک کردند.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها