14. بهمن 1396 - 13:38   |   کد مطلب: 214427
نماینده مردم سرپلذهاب در مجلس شورای اسلامی:
برنامه مدون و روشنی برای مستاجرین بی سرپناه در سرپل ذهاب نداریم
بازی دراز1404:نماینده مردم سرپلذهاب در مجلس شورای اسلامی گفت:برای وضعیت مستأجرانی که در سرپل ذهاب بی‌سرپناه هستند و یا مریض دارند برنامه مدون و روشنی نداریم.

به گزارش بازی دراز، فرهاد تجری در گفتگو با خبرنگار ما مشکلات سوخت‌رسانی را یکی از مشکلات موجود در این مناطق زلزله زده عنوان کرد و افزود: مشکل کمبود سوخت یکی از مشکلاتی است که باید وزارت نفت در جهت تأمین آن اقدام می‌کرد. بخشی از آن را بخش خصوصی انجام داده، ولی متأسفانه برای بخشی دیگر از این مشکل، هنوز معجزه یا حرکت خاصی از وزارت نفت ندیده‌ایم.

 

نماینده مردم گیلانغرب، سرپل‌ذهاب و قصرشیرین در مجلس درباره وضعیت اسکان مردم زلزله‌زده از نحوه تقسیم کانکس‌ها بین زلزله‌زدگان انتقاد کرد و گفت: درباره اسکان در این هوای سرد و زیر صفر شاهد اسکان مردم در چادرها هستیم که اصلا مناسب نیست. با این شرایط بارندگی برف و باران و باد، گاهی ریزگردها هم اضافه می‌شوند که شرایط بدی را فراهم کرده است.

 

وی این شرایط را نیازمند حمایت بیشتر در بحث کانکس‌ها دانست و افزود: بنیاد مسکن از ابتدا واحدهای مسکونی را در شش دسته تقسیم‌بندی کرده است، در این شش دسته منازل به گروه‌های «سالم»، «تعمیری نوع ١، ٢، ٣» و «تخریبی نوع ١ و ٢» تقسیم شده‌اند و این دسته بندی یک مبنای غلطی است ودر ادامه موجب نارضایتی وعدم پوشش صحیح با کانکس‌ در شرایط اسکان موقت شده است.

 

وی همچنین گفت: کانکس‌ها فقط به «تخریبی نوع ١» داده شده و بقیه گروه‌ها از داشتن کانکس محروم هستند و باعث شده عده زیادی الان در زیر چادرها مستقر باشند و در این سرما کانکس به آنها تعلق نگیرد.

 

نماینده مردم گیلانغرب، سرپل‌ذهاب و قصرشیرین در ادامه گفت: برنامه مدون و روشنی برای مستاجرینی که سرپناهی ندارند و مرض دارند، نداریم.

 

او در ادامه به شرایط مناطق زلزله‌زده اشاره‌ای کرد: این تقسیم‌بندی شاید تازمانیکه بحران مرتفع شود توجیح داشته باشد، اما الان این شرایط برای مردم سخت است، آن‌هم در منطقه‌ای که هر لحظه با زلزله‌های پنج يا شش ریشتری می‌لرزد و پس‌لرزه‌های سنگین دارد؛ بیشتر ساختمان‌ها آسیب دیده‎اند و قابل‌اعتماد نیستند و همچنین مردم زلزله ٧,٣ ریشتری را تجربه کرده‌اند و تحت فشار روحی و روانی قرار دارند.

 

تجری ادامه داد: با این شرایط دیگر الان زلزله زدگان خانه‌ای هم نیست كه اجاره کنند. سرپناه مردم باید یا خانه باشد یا کانکس یا چادر که فعلا دو مورد اول وجود ندارد و مردم به چادر پناه برده‌اند.

 

وی همچنین در پاسخ به اینکه آیا توزیع کانکس‌های سپاه هم این کمبودها را بر‌طرف نکرده، گفت: سپاه طبق قراردادی که با بنیاد مسکن داشته، کانکس‌هایی را ساخت و تحویل داد که شامل همان گروه اول می‌شد.

 

وی در پایان گفت: حداقل ٣٥ تا ٤٠ درصد از مردم هنوز کانکس ندارند و نیازمند این سرپناه موقت هستند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها