16. ارديبهشت 1397 - 9:32   |   کد مطلب: 209328
بازی دراز ۱۴۰۴؛ یکی از زائران نوجوان ارتفاعات بازی دراز گفت: شهدا بسیار بزرگ اند، هیچکس نباید شهدا را دست کم بگیرد، و باید در هرلحظه زندگی خود به یاد شهدا باشیم.

به گزارش بازی دراز، محمد سینا نوروزی، یکی از زائران نوجوان راهیان نور که از اراک به زیارت شهدای گمنام یادمان بازی دراز آمده بود، در گفت و گو با خبرنگار ما، زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا را وظیفه ای همگانی دانست و تاکید کرد : همه ی مردم این سرزمین آرامش و امنیت خود را مدیون شهدای 8 سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم هستندوی در ادامه گفت :فضای این منطقه از معنویت بالایی برخوردار است و دارای آرامش است.

این زائر نوجوان با اشاره به منطقه ی کوهستانی بازی دراز افزود : با نگاه کردن به منطقه و ارتفاعات میتوان دریافت کرد که جنگیدن در این منطقه بسیار سخت بوده و زمانی که عراقی ها به همه ی این منطقه مسلط بودند شهدا با از خود گذشگی و با غیرت فراوانی که داشتند به خوبی جنگیدند و مناطق را از دشمن باز پس گرفتند.

وی در پاسخ به این که چگونه میتوان از شهدا قدر دانی کرد گفت: من واقعا به عنوان یک نوجوان نمیتوانم لطف بزرگ شهدا را جبران کنم اما شاید با درس خواندن و حفظ نام وطن و بالا بردن پرچم کشور بتوانم کمی از الطاف شهدا را جبران کنم.  

پیام این نوجوان با بصیرت به هم سن و سالان خود این بود که همه ی نوجوانان به این مناطق سفر کنند و با دیدن مناطق سخت به بزرگی و عظمت کار شهدا پی ببرند و ارزش های دفاع مقدس را درک کنند .  

وی در  ادامه با تاکید بر اینکه جنگیدن و دفاع از مرزها کار بسیار دشواری است افزود: در حال حاضر مدافعین حرم  درحال دفاع از اعتقادات و همچنین مرزها هستند که این امری بسیار سخت است و هم سن وسالان من با بالا بردن اطلاعات خود از مناطق و شرایط میتوانند متوجه آن شوند که جنگیدن بسار سخت است و سخن خیلی ها مبنی بر اینکه میخواهند شهدا را زیرسوال ببرند باطل است.  

نوروزی در پایان با اشاره به این که همه باید وصیت نامه شهدا را بخوانند گفت: اگر وصیت نامه شهدا را بخوانیم و به خواست آنان عمل کنیم راه و رسم زندگی را دریافت خواهیم کرد

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها