27. فروردين 1397 - 9:20   |   کد مطلب: 208316
بازی دراز 1404 : نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی باتاکید بر نقش ایثار و شهامت رزمندگان در موفقیت عملیات بازی دراز گفت : بازی دراز سینه ستبر دفاع از انقلاب در غرب کشور است وبا صلابت تمام در سرپلذهاب ایستاده است وامروز میعادگاه عاشقان ورهروان راه شهداست.

به گزارش بازی دراز، سید قاسم جاسمی در گفتگو با خبرنگار ما ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عملیات غرور آفرین بازی دراز در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: عملیات بازی دراز به عنوان یکی از ماندگارترین عملیات ها در تاریخ هشت سال دفاع مقدس ثبت شده است.

 

وی با بیان اینکه ارتفاعات بازی دراز شاهد ایثار ومقاومت رزمندگان دفاع مقدس بوده است افزود: امروزه جوانان با حضور در قدمگاه شهدای جبهه های غرب متبرک می شوند و با رشادت و دلاوری های رزمندگان اسلام آشنا خواهند شد.

 

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش مهم پیروزی درعملیات بازی دراز در سایر جبهه های کشور گفت: بازی دراز به لحاظ موقعیت استراتژیکی که دارد، سینه ستبر دفاعی ایران در غرب کشور است.

وی اذعان کرد: در زمانی که دشمن بر قصرشیرین، سرپلذهاب و گیلانغرب اشراف داشت فرزندان امام راحل بر آن شدند تا با عملیاتی راه دشمن را ببندند و با اقتداری ستودنی عملیات سرنوشت ساز بازی دراز را به انجام برسانند.

 

این نماینده مجلس شورای اسلامی درادامه افزود: در 31 شهریور سال 59  رژیم بعث ، جنگ علیه ایران را از هشت محور در منطقه سر پلذهاب آغاز کرد و با 12 لشگر و 10 تیپ مستقل آماده، مجهز و مدرن به کشور حمله کرد.

 

این فرمانده دوران دفاع مقدس درادامه افزود: رزمندگان و فرماندهان سپاه اسلام خواب را از چشم دشمن گرفتند و طی 8 الی 9 ماه به طور متوالی به دشمن حمله و پاتک های شبانه وعملیات های ایضایی روزانه عرصه را به دشمن تنگ کردند و بالاخره اوایل سال۱۳۶۰ رزمندگان ارتش وسپاه اسلام به یک موفقیت و یک پیروزی ظفرمند دیگر در طول دفاع مقدس نائل آمدند و برگ زرین دیگری بر افتخارات دفاع مقدس افزوده شد و پایان این عملیات در روز هشتم اردیبهشت ۱۳۶۰ خلبان تیز پرواز هوانیروز کرمانشاه ، شهید شیرودی توانست که نقشه دشمن را نقش بر آب کند.

 

شهرستان سرپلذهاب درغرب استان کرمانشاه با جمعیتی بالغ بر85هزار نفر در هشت سال جنگ تحمیلی بارها مورد آماج حملات ارتش بعث قرار گرفت و در این مدت 870 شهید، یک هزار و 400 جانباز و 112 آزاده سرافراز را تقدیم این نظام و انقلاب کرده است.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها