پربازدیدترین ها

کد خبر: 206540 ۰۷:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۵

مبارز انقلابی سرپلذهاب :

مردم شهرستان هیچوقت از مبارزه علیه رژیم شاهنشاهی خسته نمی شدند / ارتش همراه انقلابیون در دفاع از شهر نقش مهمی داشت

بازی دراز 1404 : مبارز انقلابی در سرپلذهاب گفت : مردم شهرستان همواره در مبارزه بارژیم شاهنشاهی به تظاهرات می پرداختند وهیچوقت ازاین مبارزه خود خسته نمی شدند.

مردم شهرستان هیچوقت از مبارزه علیه رژیم شاهنشاهی خسته نمی شدند / ارتش همراه انقلابیون در دفاع از شهر نقش مهمی داشت

به گزارش بازی دراز، آغاز دهه مبارک فجر و جشنهای انقلاب به مناسبت پیروزی بر رژیم طاغوت همواره یکی از با شکوهترین رخدادهایی است که در ایران رخ می دهد چرا که ملت سرافراز ایران از خرد و کلان برای این نظام و انقلاب رشادتهای بسیاری داشته اند.

 

به همین منظور با آغاز دهه مبارک فجر برآن شدیم تا با تنی چند از انقلابیونی که در آن زمان نوجوانی بیش نبوده اما در گیر و دار تظاهرات و مبارزات انقلابی فعالیتهای چشمگیری داشته اند ، گفتگویی ترتیب دهیم:

 

حجت اله رکاب یکی از انقلابیونی است که در آن زمان یک نوجوان 17 ساله بوده اما با وجود سن و سال اندک خود پای به پای دلیرمردان و فرماندهان انقلابی در جهت پیروزی انقلاب اسلامی تلاش زیادی کرده است.

وی در گفتگو با خبرنگار ما از خاطرات و شروع فعالیتهای خود اینچنین گفت: پیش از انقلاب در مقطع دبیرستان مشغول به تحصیل بودم و با شور و شوق وصف ناشدنی همواره همراه همکلاسیهای خود برای تظاهرات بر علیه رژیم شاهنشاهی برنامه ریزی می کردیم.

 

رکاب درادامه افزود: ازخاطرات شیرین آن زمان می توان به تظاهراتی که از خیابان احمد ابن اسحاق به سمت چهار راه صورت می گرفت ، اشاره کرد.

 

این مبارز انقلابی خاطر نشان شد: مردم حامی رژیم طاغوت همواره سد راه ما می شدند و اجازه تظاهرات را به مردم نمی دادند در این بین نیز با سربازان رژیم همکاری داشتند و هر گونه فعالیتی که از سوی مردم برعلیه رژیم طاغوت صورت می گرفت ، گزارش می دادند اما هدف مردم انقلابی فراتر از ان بود که آنها تصور می کردند و به حمدلله این انقلاب به پیروزی رسید.

 

رکاب تصریح کرد: رژیم طاغوت که از شدت تظاهرات مردم شهرستان سرپلذهاب به ستوه آمده بود در صدد آتش زدن مسجد صاحب الزمان (عج) برآمد و مردم نیز که هیچ گونه تجهیزاتی نداشتند با دستان خالی به مقابله علیه آنها پرداخت و مانع از آتش گرفتن مسجد شدند.

 

وی اظهار داشت: در این بین نیروهای رژیم شاهنشاهی شبانه به غارت مغازه ها می پرداختند به همین خاطر بسیاری از مردم از جمله آقایان علی حسینی ، حاج شهباز مبارکی ، مرحوم پدرم حاج غلامحسین رکاب ، شهید ایرج رستمی و من در پشت بام خانه ها مستقر می شدیم تا با مشاهده غارتگران رژیم طاغوت به مقابله با آنها بپردازیم که در آن زمان در حین درگیری شهید ایرج رستمی که در فاصله یک متری من قرار داشت به ضرب گلوله در ناحیه گردن به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 

رکاب همچنین از همکاری و همراهی نیروهای ارتش با نیروهای مردمی چنین گفت: نیروهای ارتش از آنجایی که از مردم بومی شهرستان سرپلذهاب بودند با مردم همکاری می کردند و در آن زمان به همت و راهنمایی غلامرضا آذربن و با حضور استوار محمدی ، حسنی ، رضایی ، مرحوم مالکیان ، گودرزی ،همتی و استوار میرزایی کمیته و گروه ضربت تشکیل شد که طرز استفاده از اسلحه ژ – 3 را در محل حرم احمد ابن اسحاق قمی (ره) و پارک شهر به مردم آموزش می دادند.

 

وی درادامه با اشاره به نبود امکانات و تجهیزات در اوایل جنگ تحمیلی ، اذعان کرد: در زمان مبارزات و تظاهرات علیه رژیم شاهنشاهی و پس از پیروزی انقلاب متأسفانه هیچ گونه وسیله نقلیه ای جهت گشت زنی در اختیار نداشتیم لذا هر یک از افرادی که دارای خودرو شخصی بودند آن را دراختیار نیروهای انقلابی قرار می داد.

 

این رزمنده و مبارز انقلابی در ادامه افزود: من نیز خودروی شخصی پدرم را برای گشت زنی با خود داشتم و به همراه آقای غلامرضا آذربن به منطقه دشت ذهاب رفته تا وی با مردم این منطقه که قصد کوچ داشتند ، صحبت کند و پس از متقاعد کردن مردم منطقه دشت ذهاب به سمت قصرشیرین حرکت کردیم تا با ملحق شدن نیروهای سپاه قصرشیرین به سمت نفت شهر رفته و چندین پاسگاهی که توسط رژیم بعثی تسخیر شده بودند را  پس گرفتیم.

 

شهرستان سرپلذهاب با 90 هزارتن جمعیت درغرب استان کرمانشاه دارای 48 کیلومتر مرز مشترک با کشورعراق می باشد.

 

انتهای پیام / ق