8. آبان 1396 - 10:30   |   کد مطلب: 203051
بازی دراز 1404 : شهید ایرج رستمی اولین شهید دانش آموز شهرستان است که دردوران پهلوی به دلیل مبارزه انقلابی وپخش اعلامیه های حضرت امام (ره) در مسجد جامع شهرستان به دست عوامل رژیم شاهنشاهی به شهادت رسید .

به گزارش بازی دراز، شهید ایرج رستمی در سال 1339 در روستای انجاورود از توابع شهرستان گیلانغرب متولد شد.روزهای شیرین کودکی را در آغوش مادری مهربان و در کنار پدری متعهد و با خدا که معاش زندگی را از راه کشاورزی کسب می نمود گذراند.دوران تحصیلات ابتدایی را در همین روستا سپری نمود و برای ادامه تحصیل به همراه دو برادر کوچکترش و تنی چند از فرزندان اقوام به شهرستان سرپلذهاب عزیمت نمودند.دوران تحصیلات دبیرستان در سال 54 مصادف با شروع فعالیت های سیاسی وی بود.

وی نقش موثری در ترویج و پخش اعلامیه ها و سخنرانی های حضرت امام(ره) در شهر و شهرستانهای اطراف داشت.

سرانجام در روز سه شنبه هشتم آبان ماه سال1357 آخرین برگ مبارزات انقلابی ایشان با ماموران حکومت پهلوی که به مسجد جامع سرپلذهاب یورش آورده بودند امضا شد و نام خود را به عنوان اولین شهید دانش آموز شهرستان سرپلذهاب در دفتر شهدا به ثبت رساند.

وصیت نامه شهید

احترام به پدر و مادر و بزرگترها را وظیفه می دانم و از خداوند متعال پیروزی اسلام بر کفر و طاغوت را مسئلت دارم. همچنین پیروی از فرمان امام خمینی و ادامه راه ایشان و مبارزه با طاغوت و رژیم فاسد را از همه مردم و اقوام انتظار دارم.

خداوندا به اینجانب توفیق عبادت و اطاعت را مرحمت فرما و از شر هوای نفس محفوظ بدار.

 

یادآور می شود فیلم « تولد لاله ها » در خصوص زندگی نامه شهید ایرج رستمی توسط جمعی از فرهنگیان سرپلذهاب به منظور تجلیل از مقام والای شهدا به خصوص شهدای دانش آموز ساخته شده است.

 

انتهای پیام /

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها