25. دى 1394 - 15:27   |   کد مطلب: 189838
بازی دراز1404 : امام جمعه شهرستان سرپلذهاب بااشاره به مقابله با متجاوزان آمریکایی به دریای سرزمینی کشور گفت : ایران اسلامی مقتدرانه دربرابر هر متجاوزی خواهدایستاد .

به گزارش بازی دراز، 

حجت الاسلام مجیدصفدری درخطبه  های نمازجمعه شهرستان بااشاره به وقایع پیش آمده درعربستان گفت : اختلافات و مناقشات پیش آمده بین ایران و عربستان شرایط سخت  را در منطقه به وجود آورده است.البته این اختلافات ریشه در مبانی فکری و اعتقادی این دونظام دارد.

وی افزود : نظام ایران اسلامی مبتنی بر اسلام ناب محمدی(ص) است اما نظام عربستان مبتنی بر تفکر تکفیری و وهابی است که این دونوع تفکر و دو نظام در عرصه میدانی و اجتماعی تعارضات زیادی دارد که از جمله آنها به مواردی همچون تلاش ایران برای وحدت و یکپارچگی جهان اسلام وتلاش عربستان برای ایجاد اختلاف و تجزیه کشورهای اسلامی اشاره کرد.

خطیب نماز جمعه شهرستان در ادامه گفت: ایران در صدد اصلاح امور امت پیامبر (ص) است اما عربستان در صدد افساد و ترویج فتنه در میان پیروان پیامبر خاتم (ص) است و ایران مساله اول جهان اسلام را فلسطین و قدس و مبارزه با رژیم غاصب صهیونیستی می داند.وی افزود : عربستان سازش با اسرائیل را در پیش گرفته و جنایات اسرائیل را فراموش نموده است .

صفدری تصریح کرد :  ایران خواستار و حامی ریاست جمهوری قانونی بشار اسد و قائل به احترام به رای مردم سوریه است ولی عربستان مخالف حضور بشار اسد در حاکمیت سوریه و حامی تروریست های سوریه است.

وی بااشاره به وضعیت منطقه خاطرنشان کرد : ایران طرفدار خواسته  به حق مردم بحرین است ولی عربستان عامل اصلی کمک به رژیم سلطنتی بحرین در سرکوب اعتراضات مردم سوریه و کشور خود است.ایشان همچنین به اوضاع جهان اسلام اشاره کردو ادامه داد: مواضع عربستان با ایران در مصر و عراق و سایر کشورهای دیگر اسلامی متناقض است و در تمام این امور ملاک تشخیص حق و باطل میتواند عوامل پشت پرده باشد  و در تمام مواضع عربستان و آمریکا و اسرائیل حامی و عامل اصلی ناعدالتی ها هستند.

صفدری تصریح کرد : در این برهه از زمان تمام مواضع ایران اسلامی مبتنی بر دین اسلام و قرآن است که به حمایت از مظلومان و مقابله با ظالمان امر میکند و تاکید بر یکپارچگی امت اسلامی دارد و از تفرقه میان مسلمانان پرهیز میکند.

وی یادآورشد : در زمانی که این تضاد فکر و عقیده وجود دارد هر آن و لحظه ای احتمال تعارض میدانی نیز وجود دارد و باید تمام توان دفاعی خود را بکار ببریم و با استقامت کامل در مسیر خود حرکت کنیم و بحمدالله چنانچه که میبینیم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سایر نیروهای نظامی از این سرزمین با تمام توان دفاع میکنند.

صفدری با اشاره به ورود غیر قانونی نظامیان آمریکایی به آبهای سرزمینمان و برخورد مقتدرانه پاسداران انقلاب اسلامی و دستگیری آنها و تسلیم شدن خفت بار نظامیان بزگترین قدرت پوشالی دنیا اظهارداشت :  این وقایع نشان داد ایران اسلامی از هیچ دشمنی هراس ندارد و آزاد سازی آنها نیز دلیل دیگری بر تبلیغات ایران هراسی است که همواره ایران راتروریست و حامی تروریست معرفی میکننددرحالیکه ایران اسلامی در عین قدرت و اقتدار بسیار منطقی و صلح طلب نیز می باشد.

وی در ادامه گفت: ما هرگز به هیچ دشمنی و متجاوزگری اجازه تعدی به آب و خاک و هوای این سرزمین را نمیدهد و از سوی دیگر با همه توان نظامی طرفدار جنگ ابتدایی نیز نمی باشد.

امام جمعه شهرستان دربخش دیگری ازسخنان خود بااشاره به هشتم ربیع الثانی ولادت با سعادت حضرت امام حسن عسگری (ع) گفت : امام حسن عسگری به عنوان پدر بزرگوار امام زمان (عج) در مدت کوتاه امامت خود  به گونه ای به هدایت عمومی و نشر و حفظ احکام اسلام پرداخت که مردم با غیبت حضرت مهدی (عج) آشنا شوند و نسبت به آن بیگانه نباشند.

صفدری به دهم ربیع الثانی سالروز رحلت حضرت فاطمه معصومه (سلام اله علیها) نیزاشاره کردوافزود :علی ابن موسی (ع) درروایتی کسی که معصومه را در قم زیارت می کند همانند کسی می داند که مرا زیارت کند.

ایشان در ادامه بابیان اینکه 29 دی ماه روز غزه نام گذاری شده است افزود :به علت حماسه آفرینی مردم مظلوم غزه با دستان خالی در دفاع از سرزمینشان در مقابل رژیم جنایتکار صهیونیستی، موضوع فلسطین و غزه نباید هرگز فراموش شود تا اسرائیل هست مهمترین موضوع مسلمانان فلسطین و غزه است.

امام جمعه شهرستان یکی دیگر ازمناسبتهای پیش رو را 27 دیماه سالروز شهادت حجت الاسلام والمسلمین نواب صفوی  و یاران با وفایش به ویژه شهیدان طهماسبی دانست و گفت: نواب صفوی نمونه بارزی از ایثار و فداکاری در راه حق است که وی از فدائیان اسلام و مکتب دینی بود که به دست رژیم پهلوی به شهادت رسید.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها