پربازدیدترین ها

کد خبر: 224208 ۱۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱

گزارش:

گندزدایی روستاهای شهرستان سرپل ذهاب برای مقابله با کرونا/ روستانشینان عزم خود را جزم کردند

بازی دراز1404 : عملیات گندزدایی برای مقابله با کرونا به صورت میانگین یک روز در میان در روستاهای سراسر شهرستان سرپل ذهاب انجام می شود.

گندزدایی روستاهای شهرستان سرپل ذهاب برای مقابله با کرونا/ روستانشینان عزم خود را جزم کردند

به گزارش بازی دراز، اهالی روستاهای شهرستان سرپل ذهاب در جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا با همت پایگاه مقاومت بسیج، دهیاران، اعضای شورای اسلامی و بهورزان خانه بهداشت روستایی با آموزش همگانی و نصب بنر و بروشور و گندزدایی مکان های عمومی و معابر، عزم خود را جزم کردند تا  قطع کننده زنجیره انتقال ویروس کرونا باشند.

همان‌گونه پزشکان و پرستاران در خط مقدم جبهه پیشگیری و درمان هستند ، روستانشینان بخش مرکزی و بخش قلعه شاهین درسرپل ذهاب با عملیات گندزدایی و ضدعفونی کوچه و معابر و درب منازل و جاهای پرتردد روستاها، در جهت حفظ سلامتی و صیانت از مردم به‌عنوان پیشگامان جبهه پیشگیری با همکاری خالصانه و صمیمانه علی‌رغم مشکلات و کمبود امکانات با متولیان بهداشت و درمان  نهایت همکاری را دارند.

این اقدامات پیشگیرانه در حوزه مدیریت روستایی علاوه بر کاهش مخاطرات احتمالی ویروس کرونا، امنیت خاطر را به جامعه روستایی القا می کند.

دربرخی روستاهای دشت ذهاب که برای تأمین اقلام بهداشتی به ویژه ماسک با مشکلات بیشتری مواجه هستند و برای کمک به هم نوعان خود، دهیاری‌ها با کمک بانوان روستایی اقدام به تولید ماسک و توزیع آن بین مردم کردند. همچنین دهیاران برای عدم برگزاری مراسمات، نظارت بر نانوایی‌ها و جلوگیری از حضور مردم در تفرجگاه‌ها نیز ورود کردند.

کلرزنی به آب آشامیدنی با همکاری آبفای روستایی و حوزه بهداشت از دیگر اقدامات دهیاران و اعضای شورای اسلامی در روستاهای سرپل ذهاب است که برای مقابله با گسترش شیوع این ویروس خطرناک انجام می شود.

 

لازم به ذکر است تاکنون از سوی مسئولین حوزه بهداشت اعلام شده است که یک نفر در شهرستان سرپلذهاب مبتلا به ویروس کرونا و فوت کرد.