پربازدیدترین ها

کد خبر: 224039 ۱۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷

گزارش ؛

بیماری کرونا و لزوم انجام اقدامات پیشگیرانه / پلمپ واحدهای عرضه کننده مرغ زنده وقصابیهای غیرمجاز در سرپلذهاب

بازی دراز 1404 : ویروس کرونا امروز خطری بزرگ است که باید برای جلوگیری ازآن اقدامات پیشگیرانه انجام داد و پلمپ واحدهای عرضه کننده مرغ زنده و قصابیهای غیرمجاز در سرپلذهاب دراین راستا انجام گرفته است.

بیماری کرونا و لزوم انجام اقدامات پیشگیرانه / پلمپ واحدهای عرضه کننده مرغ زنده وقصابیهای غیرمجاز در سرپلذهاب

به گزارش بازی دراز، ویروس بیماری کرونا برای اولین بار درکشور چین پا به عرصه وجود گذاشت و تا به امروز به ۳۶ کشور جهان سرایت کرده است .

این ویروس تاکنون بیش از ۲ هزار نفر را کشته و علی رغم تلاشهای بسیار دانشمندان هنوز هم برای درمان آن دارویی ساخته نشده است.
بیسترین اخباری که درمورد این ویروس منتشر میشود اخبار مربوط به کشته شدگان ازطریق سرایت این ویروس است و کسی به بهبود یافتگان بیماران کرونایی که طبق آمار غیررسمی بیش از ۸هزار نفر است نمی پردازد. 
کشور ایران نیز به دلیل روابط خوب با کشور چین و ارتباط بین دوکشور در زمینه های مختلف بعداز حساسیتهای فراوان اما بازهم نتوانست مانع ورود این ویروس به کشور شده و چندروزی است که میزبان این میهمان ناخوانده شده است.
طبق آمار اعلامی از رسانه ها تاکنون ۶۷ نفر تست مثبت ویروس کرونا بوده و۱۲ نفرنیز جان خودرا به دلیل ابتلای به این ویروس ازدست داده اند.
استان کرمانشاه نیز تاکنون از یک نفر تست مثبت کرونا خبرداده که پس از بستری شدن در بیمارستان مخصوص و دریافت خدمات درمانی بهبود یافته واز بیمارستان ترخیص شده است .
 در شهرستان سرپلذهاب نیز تاکنون مورد مثبتی ازاین بیماری گزارش نشده است .
جلسات مختلفی برای مقابله بااین بیماری در شهرستان تشکیل شده و برنامه ریزیهای لازم برای پیشگیری انجام شده است.
کارشناسان بهترین راه مقابله بااین بیماری را در پیشگیری دانسته و بهترین راه پیشگیری را در رعایت بهداشت فردی و جلوگیری از ورود به اماکن عمومی دانسته اند .
اکبری از اهالی شهرستان درگفتگو باخبرنگار ما گفت : حیوانات زنده در انتقال این ویروس وبه خطر انداختن بهداشت موثر هستند که امیدواریم دراین مدت تصمیمات لازم برای جلوگیری از ورود گوشتهای غیربهداشتی به جامعه گرفته شود.
دراین خصوص جلسه ای نیز با حضور ادارات مرتبط تشکیل شده و تصمیمات لازم برای تعطیل شدن واحدهای عرضه مرغ زنده اتخاذ شده است .
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان در این خصوص به خبرنگار ما گفت : ۳۸ واحد صنفی عرضه مرغ زنده وقصابیهای غیر مجاز در سطح شهرستان باهمکاری پلیس اماکن و شبکه بهداشت ودرمان تعطیل و پلمپ شده است.
دکتر حمید کریمی افزود : مردم نیز باید رعایت کنند ولذا تقاضا می کنیم که جهت پیشگیری از بروز بیماریهای مشترک و خطرناک بین انسان و دام از قبیل کرونا، آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، تب خونریزی دهنده کریمه کنگو، تب مالت و ده ها بیماری مشترک دیگر به هیچ عنوان از مراکز عرضه کننده مرغ زنده و قصابیهای غیر مجاز خرید نکنند .
وی از مردم خواست در صورت مشاهده واحدهای صنفی عرضه مرغ زنده و قصابیهای غیرمجاز وفعال سطح شهرستان که پلمپ نشده اند آدرس آنها را از طریق شماره تلفن ۴۲۲۲۳۹۳۳ به اطلاع این اداره برسانند تا سریعتر پلمپ شده واز فعالیت آنها جلوگیری شود.
رئیس دامپزشکی شهرستان افزود : به تمامی واحدهای عرضه کننده مرغ زنده و قصابی های غیرمجاز توصیه می شود که روند قانونی را درپیش گیرند زیرا که درغیر اینصورت باآنها برابر مقررات قاطعانه برخورد میشود .

مردم باید ویروس کرونا را جدی گرفته و با رعایت بهداشت فردی واجتماعی از سلامت خود و همشهریان محافظت کنند تا خطر و تهدیدات این بیماری با بسیج همه جانبه از بین رود.