پربازدیدترین ها

کد خبر: 223987 ۰۹:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۵

گزارش:

ویروس کرونا و نگرانی مردم شهرستان مرزی سرپل ذهاب/ ماسک و دستکش در داروخانه ها یافت نمی شود

بازی دراز 1404 : شهروندان سرپل ذهابی در طی چند روز اخیر برای پیشگیری از مبتلا به ویروس کرونا ، درصدد تهیه ماسک و دستکش در سطح داروخانه ها هستند که متاسفانه این اقلام یافت نمی شود و ضمن ابراز نارضایتی و نگرانی خواستار پیگیری جدی مسئولین برای فراهم کردن امکانات پیشگیری ویروس کرونا هستند .

ویروس کرونا و نگرانی مردم شهرستان مرزی سرپل ذهاب/ ماسک و دستکش در داروخانه ها یافت نمی شود

به گزارش بازی دراز، پیشگیری از کرونا، مهم ترین دغدغه برای شهروندان در روزهایی است که گسترش ویروس مرگبار کرونا تیتر مستمر رسانه های کشورایران است؛ ویروسی که اخیرا به چند تن از هم وطن هایمان نیز رسیده و بعید نیست به زودی خبر ورودش به شهرستان مرزی سرپل ذهاب در بین مردم منتشر شود.

شهروندان سرپل ذهابی در طی چند روز اخیر برای پیشگیری از مبتلا به ویروس کرونا ، درصدد تهیه ماسک و دستکش در سطح داروخانه ها هستند که متاسفانه این اقلام یافت نمی شود و ضمن ابراز نارضایتی و نگرانی خواستار پیگیری جدی مسئولین برای فراهم کردن امکانات پیشگیری ویروس کرونا هستند .

برخی از والدین اظهار داشتند که آموزش و پرورش تعطیلی مدارس به دو روز آتی ختم نکند و یا اگر مدارس دایر خواهد شد شرایط ضدعفونی کلاس های درس و محیط مدارس با همکاری شبکه بهداشت و درمان لزوما انجام دهند تا فرزندان خود را بدون دغدغه راهی مدرسه کنیم.

به منظور اهمیت موضوع ، خبرنگار پایگاه خبری بازی دراز به سراغ رئیس شبکه بهداشت و درمان سرپل ذهاب رفته و از شرایط تحت کنترل و تدابیر و اقدامات  پیشگیرانه مبتلا به ویروس کرونا سوالاتی مطرح کرد که در ادامه به شرح ذیل است:

مازیار طهماسبی درگفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: در شهرستان سرپل ذهاب تاکنون ( چهارم اسفند ماه) خوشبختانه مورد مشکوک و یا مبتلا به ویروس کرونا نداشتیم و این شرایط در صورت جدی گرفتن و رعایت بهداشت فردی و اصول پیشگیری به این بیماری، مستمر خواهد بود.

وی ضمن تاکید بر اینکه در طی چند روز آینده کمبود ماسک در سطح شهرستان مرتفع خواهد شد،گفت: عموم مردم نیازی به استفاده از ماسک ندارند و افرادی که در معرض تماس با بیماران هستند نظیر کادر بهداشت و درمان و افراد دارای علائم بیماری نیاز به ماسک دارند.

طهماسبی در پایان گفت: مردم بیشتر باید اصول پیشگیری رو رعایت بکنند،و از دست دادن ،روبوسی کردن،بغل کردن،حضور در تجمعات،پرهیز بکنند ،و شستشوی مرتب دستها رو در برنامه خود قرار بدهند و ازمایعات گرم ،غذاهای مقوی و میوه های حاوی ویتامین ث،مثل مرکبات برای تقویت سیستم ایمنی بدن استفاده کنند.

وی به علائم ویروس کرونا اشاره کرد و گفت:علائم عمده این بیماری شامل تب، سرفه، گلودرد و تنگی نفس است که در اغلب موارد به شکل یک بیماری تنفسی خفیف شبهِ آنفلوانزا تظاهر می‌یابد، اما در گروهی از مبتلایان ممکن است به بیماری شدید تنفسیِ تب‌دار تبدیل‌شده و باعث بستری شدن بیمار شود. در موارد اندکی نیز مرگ در اثر این بیماری گزارش‌شده است.

وی در پایان بیان کرد: در صورتی که ابتلا به بیماری تنفسی مانند تب، سرفه یا تنفس مشکل داشتید ضمن حفظ خونسردی و عدم نگرانی مبتلا به این ویروس، باید سریعا به پزشک مراجعه کنید.