پربازدیدترین ها

کد خبر: 223882 ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۴

گزارش:

مهمترین رویداد در نخستین روزهای آغاز تبلیغات انتخابات/ شور و اشتیاق انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان سرپل ذهاب

بازی دراز1404:با توجه به آغاز تبلیغات کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، تب و تاب انتخابات در شهرستان سرپل ذهاب آغاز شده است.

مهمترین رویداد در نخستین روزهای آغاز تبلیغات انتخابات/ شور و اشتیاق انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان سرپل ذهاب

به گزارش بازی دراز، شهرستان سرپل زهاب دارای سه اقلیت مذهبی شامل اهل تشیع ، اهل تسنن و اهل حق می باشد که همیشه و درهمه حال در عرصه های مختلف سیاسی حضوری پررنگ داشته اند.

آنچه که حائز اهمیت است وظیفه روشنفکران و نخبگان جامعه درامر آگاهی بخشی به مردم در جهت تغییر رویکردهای تصمیم گیری و تغییر رفتار سیاسی آنها از سنتی به مدرن و از احساسی به عقلانی می باشد چرا که با توجه به جمعیت جوان شهرستان و تعداد رأی اولی ها که شور و شوق و هیجان وصف ناپذیری برای حضور دراولین صحنه سیاسی خود دارند، باید بتوان به روشنی دیدگاه ها و خط مشی صحیح انتخاب را به آنها آموخت.

از آنجایی که طیف انتخابات درشهرستان سرپل زهاب که یکی از سه شهرستان حوزه انتخابیه قصرشیرین است از تب و تابی بیشتری برخوردار می باشد لذا از روزهای نخست آغاز تبلیغات ، هیجان انتخابات بالا گرفته و همه و همه از شرایط و اوضاع انتخابات صحبت می کنند و تا روز بعد از انتخابات و پایان آن باز هم موضوع مورد بحث انتخابات خواهد بود که این خود، نشاندهنده شور و شعور سیاسی مردم منطقه است.

اکنون با به صداردرآمدن زنگ آغاز تبلیغات کاندیداها در منطقه  شاهد برپایی ستادهای انتخاباتی از سوی کاندیداها هستیم و در گوشه و کناری حامیان هریک از کاندیداها با تجمع به گفتمان می پردازند و همه در تلاش برای انتخاب کاندیدای مورد نظر خویش هستند.

آنچه که مسلم است رعایت اصل احترام و عدم توهین و یا تخریب یکدیگر از سوی کاندیداها و حامیان آنها می باشد که این مهم بیانگر روشنگری و درک بالای سیاسی هر فرد و هر کاندیدایی خواهد بود.
 
در این راستا نیز شهرداری شهرستان سرپل ذهاب با قرار دادن جایگاهی مخصوص جهت برگزاری سخنرانیها انتخاباتی از سوی کاندیداهای این دوره از انتخابات سعی در برگزاری هر چه بهتر و منظمتر صحنه تبلیغات و گفتمان سیاسی دارد.
 
و به حق چنین حرکتی از سوی مسئولین شهرداری شهرستان یکی از اساسی ترین گامها در جهت برپایی هر چه بهتر و باشکوهتر سخنرانیهای انتخاباتی می باشد.
در کنار تمامی اینها رعایت نکات اخلاقی درامر تبلیغات و انتشار پوسترهای انتخاباتی است و این مهم با نشر پوسترهای تبلیغاتی در نقاط و مکانهای از پیش تعیین شده توسط شهرداری با بسترسازی مناسب تحقق می یابد.
 
چرا که با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال و آغاز سال جدید می بایست ضمن اجرای رسالت تبلیغاتی از سوی کاندیداها ، به نظافت وعدم برهم زدن وجهه زیبای شهر توجه خاص و ویژه ای داشت بنابراین این نکته حائز اهمیت خواهد بود که پوسترهای تبلیغاتی درهرجایی نصب نگردند.

یکی دیگر از اصول مهمی که باید رعایت شود این است که ستادهای تبلیغاتی و هواداران نامزدهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی جهت جلوگیری از برق گرفتگی و یا ایجاد خاموشی ناخواسته از نصب هر گونه پوستر، عکس و بنر بر روی تابلوهای برق و احداث داربست در حریم خطوط برق و ترانس های برق و همچنین صعود از پایه های برق برای الصاق عکس و پوستر خودداری فرمایند.

در این میان نیروی انتظامی برای خدمت به امنیت و آسایش جامعه تلاش می کند و همه ی خدمتگزاران در این مجموعه در کمال بی طرفی می کوشند تا وظیفه خود در استقرار و استمرار امنیت در جامعه برای برگزاری انتخابات را به بهترین نحو ممکن اجرا کنند.

شهرداری سرپل ذهاب نیز با هدف جلوگیری از آشفتگی بصری در سطح شهر در ایام انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و در راستای جلوگیری از تضعیف حقوق تمامی کاندیداها بیش از10 نقطه در سطح شهر برای تبلیغ نامزدهای این دوره جانمایی کرده است.