پربازدیدترین ها

کد خبر: 223358 ۱۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۵

گزارش:

مشکلات گاز رسانی به روستاهای بخش مرکزی سرپل ذهاب /همکاری معارضین شخصی گام مهمی برای رسیدن گاز به مناطق روستایی است

بازی دراز1404: مشکلات گاز رسانی در مناطق روستایی شهرستان سرپل ذهاب با همکاری معارضین شخصی و تلاش مسئولین برطرف خواهد شد.

مشکلات گاز رسانی به روستاهای بخش مرکزی سرپل ذهاب /همکاری معارضین شخصی گام مهمی برای رسیدن گاز به مناطق روستایی است

به گزارش بازی دراز، گاز رسانی به مناطق رسمی یکی از خدمات دولت به مردم است که برای رفاه حال مردم انجام میگیرد .

گازرسانی به مناطق روستایی از اهمیت بیشتری برخوردار میباشد و یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی گاز رسانی به مناطق دور افتاده و مرزی شهرستان های مختلف میباشد که در برنامه های توسعه کشور از اهمیت بالایی برخوردار است و هر سال اعتبارات مهمی را برای اجرای ان اختصاص میدهند.

در سال های اخیر گاز رسانی به مناطق روستایی شهرستان سرپل ذهاب با سرعت بیشتری در حال انجام بوده و بسیاری از روستاها از این نعمت خدا دادی بهره مند شدند که جای تقدیر دارد .

روستاهای بخش مرکزی با وجود تلاش مسئولین مختلف خصوصا در دهستان بشیوه و پاطاق با مشکلاتی در حوزه گاز رسانی مواجه شده به طوری که بعد از گذشت ۵ سال از آغاز پروژه اما همچنان برخی از روستا های این دهستان هنوز نتوانستند از نعمت گاز برخوردار شوند.

آقای پطروس فتاحی یکی از اهالی روستای آیینه است که در گفتگو با خبر نگار ما از وضعیت گاز رسانی به این روستا گلایه کرد و گفت: متاسفانه ۵ سال از آغاز عملیات اجرایی پروژه گازرسانی به روستای آیینه گذشته و ما همچنان از نعمت گاز بر خورددار نیستیم.
وی افزود: گازکشی داخلی روستا به اتمام رسیده،علمک های مشترکین نصب شده و گاز کشی داخل منازل مسکونی نیز تمام شده است ولی گاز خانگی در داخل  شبکه روستا ورود پیدا نکرده است و جواب مسئولین در برابر شکایت و اعتراض مردمی وجود معارض بر سر راه لوله اصلی میباشد .

اعتراض های پی در پی مردم باعث شد که امام جمعه سرپل ذهاب این موضوع را در خطبه های نمازجمعه این هفته شهرستان بیان کرده و از مسئولین گلایه کند.
فرماندار شهرستان نیز در ابن هفته با پیگیریهای مکرر در جهت رفع مشکلات معارض گازکشی به روستاهای بخش مرکزی تلاش بسیاری کرده و این پیگیریها باعث شد مدیرعامل شرکت گاز استان راهی سرپلذهاب شود.

وی در جلسه ای با حضور فرماندار ، دادستان ومدیرشرکت گاز شهرستان و برخی از مسئولین شهرستان به بررسی مشکلات گازرسانی به این روستاها پرداخت.
مدیرعامل شرکت گاز استان در گفتگو باخبرنگار ما گفت : گازرسانی به مناطق روستایی استان از اهمیت ویژه ای برخوردار است .
مهندس شهبازی افزود : درشهرستان سرپلذهاب گازرسانی بهرویتاهای بخش قلعه شاهین تقریبا بصورت ۱۰۰درصدی انجام گرفته است.
وی تصریح کرد :در بخش مرکزی این شهرستان ۵۲ درصد از عملیات گاز رسانی به روستا ها انجام گرفته است .

ایشان با بیان اینکه گازرسانی در روستاهای دشت ذهاب با انتخاب پیمانکار در دست اقدام است ادامه داد: عملیات گاز رسانی در دهستان بشیوه وپاطاق در حال انجام است ولی گاز رسانی به برخی از روستاها به دلیل وجود معارض شخصی که خسارت کشت بسیاری را از شرکت گاز طلب میکردند در دوسال گذشته با وقفه مواجه شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اذعان داشت : در جلسه ای با حضور فرماندار ،دادستان و معارضین شخصی برگزار شد مقرر گردید که طرفین کارشناسان مورد تایید خود را جهت برآورد خسارت زمین ها و باغات کشاوزی در مسیر را معرفی نموده و به موازات آن شرکت گاز نیز به انتخاب پیمانکار و پروسه پیمان  سپاری اقدام نماید که با توجه به زمان بر بودن این پروسه تا اواخر سال پروژه محور پاطاق به پیمانکاره برنده مناقصه واگزار خواهد شد.

امیدواریم با تلاش مسئولین و همکاریه معارضین شخصی نعمت گاز خانگی به منازل روستاییان باقی مانده وارد شود.