آخرین مطالب

پربازدیدترین ها

کد خبر: 222913 ۰۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴

گزارش:

قیمت های متفاوت کالا موجب نارضایتی مردم سرپل ذهاب شده است/ لزوم نظارت بیشترمسئولین

بازی دراز1404: گرانی به جان افتاده کالاهای اساسی در شهرستان سرپل ذهاب نباید نادیده گرفته شود و سهل انگاری در این راستا باعث می شود معضلات و مشکلات در این شهرستان زلزله زده سرپل ذهاب دو چندان شود.

قیمت های متفاوت کالا موجب نارضایتی مردم سرپل ذهاب شده است/ لزوم نظارت بیشترمسئولین

به گزارش بازی دراز، اخیرا افزایش نرخ بنزین ،آشوبی در بازارهای سطح استان کرمانشاه و شهرستان سرپل ذهاب ذهاب به راه انداخته است.

مردم نگران و پردغدغه ، نسبت به این روند تغییر قیمت، اعتراض دارند و این در حالیست که در جریان اغتشاشات اخیر، مردم فهیم سرپل ذهاب راه خود را آشوب گران جدا کردند و اکنون خواستار این هستند مسئولین مشکلات معیشتی مردم را درک کنند و برای حل آن چاره ای بیندیشند.

گرانی به جان افتاده کالاهای اساسی در شهرستان سرپل ذهاب نباید نادیده گرفته شود و سهل انگاری در این راستا باعث می شود معضلات و مشکلات در این شهرستان زلزله زده سرپل ذهاب دو چندان شود.

عده ای از مردم در گفتگو با خبرنگار ما خواستار جدیت در نظارت بیشتر و کنترل قیمت‌ها، تأمین کالاهای اساسی، حفظ آرامش روانی بازار و جلوگیری از سوءاستفاده اخلالگران اقتصادی شدند.

برخی از شهروندان سرپل ذهابی اظهار دارند کالاهای نظیر تخم مرغ، سبزی جات و صیفی جات، برنج، گوشت، حبوبات به بهانه افزایش بهای بنزین ، گران شده اند و مشکلات پیش آمده فقط با جدیت و برخورد قانونی مسئولین جلوگیری می شود.

برای بررسی بیشتر وضعیت مقابله با تورم بازار، تخلفات اصناف، رصد وضعیت احتکار و البته وضعیت تخلفات بازاریان و اصناف با رئیس اداره تعزیرات حکومتی سرپل ذهاب به گفتگو نشستیم.

در ادامه مسعود همتی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: طرح نظارت بر بازار و برخورد با گرانفروشان و محتکران در این شهرستان به طور جدی در حال اجراست و با متخلفان برخورد قاطع می شود.

وی با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت های بازار، بسیاری از تهدیدها را به فرصت تبدیل می کند، اضافه کرد: درمسیر خدمات رسانی شایسته به شهروندان سرپل ذهابی باید نظارت ها با همکاری گشت مشترک دقیق باشد و اقلام مورد نیاز در بازار، متناسب با چرخه عرضه و تقاضا تامین شود.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان تصریح کرد:سرپل ذهاب هیچ کمبودی در زمینه کالا ندارد و ثبات نسبی بر بازار حاکم است.

وی عدم درج قیمت، گرانفروشی و مسائل بهداشتی را از جمله تخلفات برخی از این واحدها دانست و بیان داشت: ضمن شناسایی برخی از واحدهای صنفی متخلف، اقدامات قانونی در راستای برخورد با تخلفات این واحدها انجام خواهد شد.