10. مهر 1398 - 10:40   |   کد مطلب: 222197
بازی دراز1404: توقف دوبله و غیرمجاز درحریم مراکز آموزشی در شهرستان سرپل ذهاب شهروندان را کلافه کرده است و به گره کور ترافیک در درب مدارس سرپل ذهاب تبدیل شده است.

به گزارش بازی دراز، این روزها با آغاز سال تحصیلی جدید در شهرستان سرپل ذهاب مشکلات ترافیکی در سطح خیابان ها و کوچه ها به حد بالای رسیده،  توقف دوبله و غیرمجاز درحریم مراکز آموزشی موجب کلافکی شهروندان و رانندگان شده است.

جمع آوری برخی نخاله ها و آهن آلات و کانکس های بلااستفاده که درب مدارس ها رها شده اند مشکلات عدیده ای برای تردد خودروها و پارک آنها پیش آورده بصورتی که در ساعات تعطیلی مدارس، تردد عابر پیاده و دانش اموزان هم با سختی روبرو شده است.
پارک خودروهای شخصی و سرویس های مدارس در درب مدارس به صورت نامنظم موجب شده حجم ترافیک بالای پیش آمده و خیابان ها برای یک ساعتی بسته شوند.

برخی از رانندگان سرویس های مدارس مدعی هستند که درب مدرسه های که اخیرا بعد از زلزله تاسیس شده اند نباید در خیابان اصلی باشد چون چاره ای جزء پارک درب مدرسه نداریم و مسلما خیابان بسته می شود.

برخی دیگر از والدین با ما می گویند کانکس های بلااستفاده و نخاله های جمع آوری شده درب مدارس موجب شده اختلال در نظم پارک خودروها پیش بیاید و حتی برای سلامتی بچه ها این حجم آلودگی خطرناک است.

عده ای دیگر می گویند تسطیح کوچه ها و جمع آوری نخاله ها و پاکسازی خیابان ها و کوچه های منتهی به مدارس باید قبل از بازگشایی مدرسه انجام می گرفت تا اکنون با این مشکلات موجب گرفتاری و کلافکی والدین و شهروندان و رانندگان نباشد.

خبرنگار پایگاه خبری بازی دراز به سراغ رئیس پلیس راهورشهرستان سرپل ذهاب و شهرداری این شهرستان رفته تا راهکارهای برای کاهش حجم ترافیکی درب برخی از مدارس را نیز جویا شود.
 

شهردار سرپل ذهاب درگفتگو با خبرنگارما گفت: اکیپی از نیروهای شهرداری مامور پاکسازی و تسطیح درب مدارس شده اند و تاکنون اکثریت خیابان ها و کوچه ها منتهی به مدارس آماده هستند.

صابر حیدری افزود: بنا به درخواست مدرسه مورد هدف، اگر مواردی باعث اختلال در تردد خودروها و عابرین پیاده شده است سریعا اقدامات لازم در دستور کار قرار می دهیم.

وی به ادامه بازسازی برخی از واحدهای مسکونی و تجاری در سطح شهر اشاره کرد و گفت :کماکان برخی از صاحبان واحدهای احداثی مشغول به کار بازسازی هستند و اهن آلات و مصالح ساختمانی در کوچه ها مشاهده می شود و باید با صعه صدر و مشارکت و همکاری شهروندان با مسئولین این قیبل مشکلات حل و فصل شود.
 

وی تاکید کرد: کانکس های بلااستفاده درب مدارس و کوچه ها توسط اکیپی از اماکن، نیروی انتظامی ،شهرداری و بنیاد مسکن دستوراخطار نصب شده است و جمع اوری کانکس های خالی در سطح کوچه ها و خیابان ها دردستورکار اجرایی است.

رئیس پلیس راهور شهرستان سرپل ذهاب در ادامه با ما گفت: حجم بالای ترافیک شهری سرپلذهاب به منظور بافت شهری وعرض کم خیابان ها و ظرفیت بالای خودروها ایجاد می شود که از این نظرتنها راه چاره رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از سوی رانندگان و پارک خودور در محدوده پارک و مشارکت مردم با مامورین پلیس راهور می باشد.

وی افزود: در زمان تعطیلی مدارس مامورین پلیس راهور و کلانتری درب مدارس حضور داشته و نسبت به نظم دهی و جلوگیری ازایجاد ترافیک عمل می کنند.

سرهنگ زنگنه تصریح کرد: بنا به مشکلات ترافیکی پیش آمده پلیس راهور پیشنهاداتی به اداره اموزش وپرورش داده که در زمان تعطیلی مدارس اجازه دهند خودروهای سرویس مدارس به داخل حیاط مدرسه بروند که متاسفانه آموزش و پرورش نسبت به این پیشنهاد مخالت کرده و کماکان مشکلات ترافیکی به قوت خود باقیست.

تصاویر تکمیلی: 
لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها