پربازدیدترین ها

کد خبر: 222173 ۱۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۹

داستان دنباله دار مسکن مهرسرپلذهاب:

صاحبان مساکین مهر شهید شیرودی در سرپلذهاب تمایل به تحویل واحدمقاوم سازی خود ندارند/ کانکس اسکان مالکان در سطح شهر جمع آوری میشود

بازی دراز1404: با توجه به اینکه واحدهای مسکن مهرسرپلذهاب آماده بهره برداری است اما مالکان تمایل به تحویل واحد مقاوم سازی خود ندارند لذا مسئولین تصمیم گرفتند کانکس اسکان مالکان در سطح شهر را جمع آوری کنند.

صاحبان مساکین مهر شهید شیرودی در سرپلذهاب تمایل به تحویل واحدمقاوم سازی خود ندارند/ کانکس اسکان مالکان در سطح شهر جمع آوری میشود

به گزارش بازی دراز، مسکن مهر شهید شیرودی سرپل ذهاب ۲۴ بلوک ۲۴ واحدی است که در زلزله ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان ماه سال ۹۶، بسیاری از دیوارهای آن فروریخت که کار بازسازی و مقاوم سازی بلوک‌ها از اوایل سال ۹۷ در دستور کار قرار گرفت.

با گذشته قریب به دوسال از آغاز بازسازی هنوز هم مالکان واحدهای مسکن مهر در انتظار تحویل منازلشان هستند.

مالکان این واحدها در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشتند: مسئولین اواخر خردادماه سال جاری قول تحویل تعدادی از بلوک های بازسازی شده، دادند اما به دلایل نامعلوم این واگذاری به اواسط مرداد ماه موکول کردند و اما متاسفانه این قصه سر دراز دارد، ضمن پیگیری های متعدد برای اواخر شهریورماه وعده واگذاری دادند و همچنان این بدقولی ها ادامه داشته و ضمن حضور مسئولین کشوری و استانی در محل مسکن مهر و رصد مشکلات مالکان، واگذاری به اوایل مهرماه جاری موکول کردند.

در ادامه اذعان داشتند: دیگر هیچ امیدی به قول های مسئولین نداریم، واگذاری مسکن مهر به یک آرزو برای مالکان تبدیل شده است، باید مسئولین پاسخگویی این بدقولی ها باشند.

برخی از آنها از نبود امکانات کافی اعم از کابینت کاری، شیرآلات و پکیج و کولر در واحد خود معترض بودند که درخواست دارند مسئولین در تامین این موارد تجدید نظر کنند تا واحد خود را تحویل بگیرند.


ساکنین این کمپ اعتقاد دارند که در تامین امکانات لازم در واحدهای مسکن مهر شهید شیرودی کوتاهی شده و انتظار دارند تا هرچه سریع‌تر با حمایت مسئولان شاهد تکمیل منازلشان باشند که تا قبل از زمستان امسال به خانه‌های خود بازگردند.

پایگاه خبری بازی دراز در تاریخ سوم اردیبهشت ماه به سراغ رئیس ستاد بازسازی بنیاد مسکن استان اصفهان مستقر درشهرستان سرپل ذهاب رفته، دیمویی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: مقاوم سازی و احداث واحدهای آسیب دیده مساکین مهربرعهده ستاد بازسازی بنیاد مسکن استان اصفهان مستقردرسرپل ذهاب قرار گرفت و تاکنون مقاوم سازی 21 بلوک بصورت صددرصد به پایان رسیده و تاسیسات این 21 بلوک که شامل دیوار چینی،اجرای گچ و خاک، لوله کشی،نازک کاری و... است 65 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.


وی عنوان کرد: تلاش خواهد شد 35 درصد عملیات باقی مانده این پروژه تا پایان خرداد ماه سال جاری به پایان رسد.

در ادامه....

فرماندار شهرستان سرپلذهاب در بیست و سومین روز از تیرماه در گفتگو باخبرنگار ما اظهارداشت : مسکن وشهرسازی مسئول اصلی این پروژه است و طبق پیگیریهای ویژه استاندار 8 بلوک به تعداد 192 واحد تا 15 مردادماه سالجاری باید تحویل ساکنین شود.

جمالی نیا افزود : تعداد 3 بلوک به طور کلی تخریب شده و از صفر در حال ساخت است که سرعت مناسبی دارد و مابقی به تعداد 10 بلوک نیز طبق وعده ی مسکن وشهرسازی استان تا پایان شهریورماه امسال تکمیل شده و تحویل صاحبین آن خواهد شد.

در ادامه....

ایوب عبداللهی معاون فرماندارسرپلذهاب اوایل شهریورماه سال جاری در گفتگو با خبرنگار ما گفت: ۹ بلوک از ۲۴ بلوک مسکن مهر بطور کامل آماده بهره برداری است.

بیشترین مشکلات موجود در مسکن مهر عدم تعهد اداره راه و شهر سازی نسبت به موارد تعیین شده است که مورد رسیدگی می باشد.

در ادامه....

در تاریخ ۲۸شهریورماه رئیس بنیاد مسکن و انقلاب اسلامی در گفتگو با خبرنگار بازی دراز گفت: ۹ بلوک از مسکن مهر شهید شیرودی تکمیل شده و تا اواسط مهر ماه سالجاری تحویل داده میشود. اقدامات و تمهیدات لازم برای تکمیل پروژه مسکن مهر انجام شده است.


در ادامه....

و امروز نهم مهرماه خبرنگار پایگاه خبری بازی دراز به سراغ معاون عمرانی فرمانداری سرپلذهاب رفته و از آخرین تصمیم گیری برای واگذاری واحدهای تکمیل شده مسکن مهر شهید شیرودی مطلع گردد:

عبداللهی در گفتگو با خبرنگار ما از تکمیل 21 بلوک با 504واحد مسکونی مسکن مهر شهید شیرودی خبر داد و گفت: مسئولین به وعده های خود عمل کردند و واحدها قابل بهره برداری و استفاده می باشند اما در این راستا شهرداری و نماینده بنیاد مسکن برای هرچه سریعترسامان دادن وضعیت اسکان مردم زلزله زده این شهرستان قوانین وضع کرده اند که به نفع مالکان مساکین مهر می باشد.

وی افزود: در صورتی که مالک تمایل به تحویل واحد خود دارند باید کانکس مورد استفاده در معابر را جمع آوری کرده و یا اینکه مالک قصد دارد واحد خود را اجاره بدهد باید مستاجر اگر در سطح شهر کانکس دارد جمع آوری نموده و در واحد استیجاری خود اسکان یابد.

معاون فرمانداری سرپلذهاب یادآور شد: تاکنون ۱۵ میلیارد تومان اعتبار از سوی وزارت راه و شهرسازی با پیگیری استاندارکرمانشاه به مقاوم سازی مساکین مهر سرپلذهاب تخصیص داده شده است.

وی تصریح کرد: برای مقاوم سازی و ترمیم هر واحد بالغ بر ۳۵میلیون تومان غرامت بیمه، ۱۳میلیون تومان تسهیلات بلاعوض و مابقی از بودجه دولت استفاده شده است که میانگین ۷۸میلیون تومان هزینه ترمیم و مقاوم سازی هر واحد در مسکن مهر شهید شیرودی در سرپلذهاب شده است.

ایشان بیان داشت: برخی از مالکان مدعی هستند که واحد مسکونی از امکانات کافی برخوردار نیست، در این زمینه باید گفت وسایل گرمایشی و سرمایشی و شیرآلات هر واحد در زمان قبل کار اجرایی توسط مالک برداشته شده است و اکنون می توانند پکیج و کولر و شیرآلات خود را نصب کنند، و یا اینکه بصورت سلیقه ای کابیت کاری آشپزخانه انجام دهند، دولت در این راستا موظف به تامین این امکانات نیست.

وی گفت: صاحبان مساکین مهر نسبت به تحویل واحد خود تمایل و استقبال خوبی ندارند و این در حالیست برخلاف دیگر مردم عادی سرپلذهاب هیچ وام بانکی نسبت به هزینه مقاوم سازی این واحدها ندارند. در این راستا شهرداری با تشکیل اکیپ بازرسی نسبت به تذکر و جمع آوری کانکس صاحبان واحدهای مسکن مهر در حال اقدام است.


امیدواریم پروژه مسکن مهر شهید شیرودی که مشکل اسکان بیش از 500خانواده را برطرف می کند هرچه سریعتر به سرانجام رسیده و با اسکان ساکنین آن حداقل یکی از کمپهای اسکان موقت زلزله زدگان جمع آوری شود.