پربازدیدترین ها

کد خبر: 221854 ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶

گزارش:

وضعیت صاحبان مسکن مهرشهید شیرودی پس از گذشت دوسال از زلزله سرپل ذهاب/مسئولین حال کانکس نشینان را درک کنند

بازی دراز1404: ساکنین مسکن مهر شهید شیرودی شهرستان سرپل ذهاب ازقشرهای هستند که در زلزله آبان سال 96 بیشترین آسیب مالی متحمل شدند و پس از گذشت قریب به دو سال هنوز کانکس نشین هستند وانتظار دارند مسئولین زندگی آنان را درک کنند و هرچه سریعترواحدهای مسکونی را تحویل دهند.

وضعیت صاحبان مسکن مهرشهید شیرودی پس از گذشت دوسال از زلزله سرپل ذهاب/مسئولین حال کانکس نشینان را درک کنند

به گزارش بازی دراز، ساکنین مسکن مهر شهید شیرودی شهرستان سرپل ذهاب ازقشرهای هستند که در زلزله آبان سال 96 بیشترین آسیب مالی متحمل شدند و پس از گذشت قریب به دو سال هنوز کانکس نشین هستند ، زندگی در چهارچوب فلزی ده متری و پانزده متری در گرمای بالای 45درجه تابستان برای ساکنین طاقت فرسا شده است.

این اقشار ازدرآمد ضعیف و متوسط برخوردار بوده و هنوزدر کمپ های عمومی کانکسی به سر می برند ، مشکلات عدیده بهداشتی،فرهنگی ،معیشتی در بین ساکنان هست که باید مسئولین بیش از پیش برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی هرچه سریعتر وضعیت تکمیل ساخت و ساز مساکین مهرسرپل ذهاب را پیگیری نموده و حال اکنون مردم زلزله زده را درک کنند.

ساکنین کمپ مسکن مهر شهید شیرودی این روزها از عدم رسیدگی به وضعیتشان ناراحت هستند و در حضور دوربین خبری ما دم به گلایه بازکردند .

ساکنین این کمپ در گفتگو باخبرنگار ما از تداوم کانکس نشینی گلایه کرده و اکثرا ابراز داشتند که طاقت آنها طاق شده و ازاین وضعیت خسته ودرمانده شده اند . خواسته مهم اکثریت آنها از مسئولین اتمام کار بازسازی مسکن مهر و بازگشت به خانه هایشان بود.

افرادی دیگر از ساکنین این کمپ از اظهار مشکلات وخواسته های خود امتناع کرده وعنوان داشتند این اظهارنظرها بی فایده است و با حرف زدن ما کاری ازپیش نمی رود. آنها ابراز داشتند بارها وبارها مشکلات و درخواستهای خودرا به افراد مختلف و مسئولین و خبرنگاران مختلف اعلام کرده اند ولی تاکنون پیشرفتی درکار ندیده اند.

عده ای دیگر از صاحبان مساکین مهرمی گویند:پیمانکاران در زمان بازسازی واحدهای مسکن مهر بسیاری از امکانات نظیر کمد دیواری، شوفاژ و شیرآلات در واحدها حذف کردند و اکنون مجبوریم با هزینه مضاعف این امکانات اولیه فراهم کنیم و این درحالیست که کمک های بلاعوض و تسهیلات بانکی بازسازی تمام و کمال به پیمانکار سپرده شده است و این در صورتی است که کمک های مردمی برای بازسازی واحدهای مساکین مهر سرپل ذهاب به منطقه رسید اما متاسفانه به دست صاحبان نرسید و اکنون باید واحدمسکونی ناقص از پیمانکار تحویل بگیریم .

ایوب عبداللهی معاون فرماندارسرپلذهاب در گفتگو با خبرنگار ما گفت: ۹ بلوک از ۲۴ بلوک مسکن مهر بطور کامل آماده بهره برداری است.

وی افزود:بیشترین مشکلات موجود در مسکن مهر عدم تعهد اداره راه و شهر سازی نسبت به موارد تعیین شده است که مورد رسیدگی می باشد.

معاون فرماندار سرپلذهاب با بیان اینکه درمسکن مهر شرایط زیر ساختی آماده است و کاملاُ قابل استفاده میباشد،گفت:از مجموع ۲۴ بلوک ۳ بلوک تخریبی بوده که همگی ساخته و آماده تحویل میباشد و در مجموع ۲ بلوک در حد ۶۰ درصر پیشرفت فیزیکی است، ۴ بلوک در حد پیشرفت ۷۰ درصد میباشد و ۷ بلوک نیز پیشرفت ۸۰ درصد دارد. 

وی تصریح کرد: شرایط ادامه کار مسکن مهر بطور مداوم و کامل در حال پیشرفت است و تا پایان ساخت مسکن مهر کار بطور ویژه و دقیق ادامه دارد.

امیدواریم پروژه مسکن مهر شهید شیرودی که مشکل اسکان بیش از 500خانواده را برطرف می کند هرچه سریعتر به سرانجام رسیده و با اسکان ساکنین آن حداقل یکی از کمپهای اسکان موقت زلزله زدگان جمع آوری شود.