پربازدیدترین ها

کد خبر: 221612 ۰۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸

گزارش:

لزوم بررسی وضعیت بازار لوازم التحریر ایرانی از تولید تا مصرف/تولید نوشت افزارایرانی باکیفیت بالاوقیمت مناسب؛زمینه ساز خرید کالای ایرانی

بازی دراز1404: اگر تولید نوشت افزارایرانی با کیفیت و قیمت مناسب باشد رغبت استفاده از کالای ایرانی بیشترخواهد شد و در نتیجه فرهنگ حمایت از تولید ملی نهادینه میشود،دراین راستا روند تولید تاعرضه بایدمورد نظارت وبررسی قرار گیرد.

لزوم بررسی وضعیت بازار لوازم التحریر ایرانی از تولید تا مصرف/تولید نوشت افزارایرانی باکیفیت بالاوقیمت مناسب؛زمینه ساز خرید کالای ایرانی

به گزارش بازی دراز، این روزها خیابان های از بازار شهرستان سرپل ذهاب رنگ وبوی عرضه لوازم التحریر با تنوع های مختلف گرفته است.طرح های مختلف و رنگ و لعاب های زیبا برای دانش آموزان و نوآموزان جلوه گری خاصی می کند و والدین را وادار به خرید بهترین و شیک ترین اقلام مورد نیاز فرزندانشان می کند. 

در این میان آنچه که حائز اهمیت است کیفیت و نوع برند اقلام لوازم التحریر است که باید بیش از پیش مورد توجه تولید کنندگان،فروشندگان و مصرف کنندگان قرار گیرد و لذا این مسئله ازجانبه های مختلف باید سنجید که آیا در بازار چه اندازه لوازم التحریر برند ایرانی موجود است؟ کیفیت اقلام لوازم التحریر تا چه حد بوده و آیا این اقلام می تواند رقابت کیفی و کمی با برندهای خارجی در بازار داشته باشد؟ بعد از گذشت از این موارد سلایق و رغبت خرید مردم نسبت به لوازم التحریر ایرانی برای فرزندان خود بسیار مهم است و باید مطالبات مردم نیز در این راستا مورد کنکاش قرار داد تا این مطالبات به گوش مسئولین رسیده و نسبت به عرضه کالای ایرانی و بالابردن کیفیت و دسترسی آسان اقدامات لازم در دستور کارقرار دهند و یک تولید کننده را به این سمت سوق دهند و در نهایت مصرف کننده رضایت مندی کامل داشته باشد و این روند ، روند توسعه اقتصاد و رونق بازار نیز در بردارد. 
 
خبرنگار ما به همین منظور به سراغ چند تن از والدین درحال خرید لوازم التحریر برای فرزندانشان رفته و نظرآنان نسبت به وضعیت عرضه اقلام مورد استفاده فرزندانشان جویا شد:  
برخی از آنان می گویند لوازم التحریرنظیردفتر و جامدادی برچسب تصاویرغربی دارد و بیشترآنان کیفیت بهتری دارند اما متاسفانه و برخلاف میل باطنی مجبوربه خرید این لوازم با برند خارجی هستیم لذا از فروشندگان تقاضا داریم اقلام با برند ایرانی عرضه کنند تا رغبت استفاده از کالای ایرانی در بین مردم بالا رود. 

 
عده ای دیگر از عرضه لوازم التحریرایرانی با قیمت بالا گلایمند بودند و نظراتی داشتند که اگر کالای ایرانی با قیمت مناسب و کیفیت بالا در اختیارمردم قرار گیرد به طبع این روند رونق بازار و نهادینه شدن فرهنگ استفاده از کالای ایرانی را نیزدربرخواهد داشت.لذا مسئولین باید نظارت و دقت کافی در این رابطه داشته باشند. 
 
برخی از فروشندگان هم اظهار داشتند: اگر کالای ایرانی با قیمت مناسب و دسترسی آسان برای ما واسطه گران فراهم باشد در نتیجه یک دانش اموز به سهولت می تواند لوازم التحریرایرانی از یک فروشنده تهیه و مورد استفاده قرا دهد. 
 
برخی نوع برند و برچسب های با رنگ و لعاب شخصیت های غربی بر روی لوزام التحریر را دلایل رغبت تولید کنندگان و یا عوامل واردکنندگان به کشور عنوان کردند و اذعان داشتند اگر کالای ایرانی با برچسب شخصیت های اسلامی در اختیارعمده فروشان قرار گیرد در نهایت یک فروشنده درشهرستان می تواند با سهولت و ایجاد رغبت بیشتر بین والدین و دانش آموزان لوازم التحریر ایرانی عرضه کند. 
در این میان مسئولین باید راه چاره ای بیندیشند. 
 
در نهایت امید است مسئولین این مطالبات مردم مورد رسیدگی قرار دهند وبرای تولید کنندگان کالای ایرانی و مصرف کنندگان قانونی وضع کنند که اقتصاد مقاومتی و توسعه و رونق بازار بیش از پیش به سمت آبادانی سوق دهند و در نهایت رغبت خرید کالای ایرانی در دل مردم ایجاد کنند تا بتوانند فرزندانی برای تحصیل آماده کنند که اهمیت کالای ایرانی و آبادانی کشورشان را بدانند و درآینده همین فرزندان ،آینده سازان کشور و مملکت خواهند بود.