23. تير 1398 - 8:35   |   کد مطلب: 221165
بازی دراز 1404 : بازسازی مسکن مهر شهید شیرودی سرپلذهاب با مشکلاتی روبروست که ساکنین آن را نگران ساخته وباید دید که آیا وعده مسکن وشهرسازی برای تحویل 8 بلوک به مالکین در اواسط مرداد ماه محقق می شود.

به گزارش بازی دراز، زلزله بعد از گذشت 20ماه از هنوز هم مشکلاتش در زندگی بخشی از مردم سرپلذهاب نمود دارد و هنوز این تاثیرگذاری بصورت کامل پاک نشده است.

کانکس نشینی از پدیده هایی است که هنوز هم در شهرستان زلزله زده سرپلذهاب وجود دارد و به تبع مشکلات و سختی های آن درسرمای زمستان و گرمای طاقت فرسای تابستان برای زندگی مردم مشکلاتی را بوجود آورده است.

ساکنین مسکن مهر شهید شیرودی که عموما از قشر ضعیف و کم درآمد شهرستان سرپلذهاب هستند از بخشهایی است که هنوز هم در کانکس زندگی می کنند و زندگی آنها در کمپ اسکان موقت با سختی در حال گذر است.

ساکنین کمپ مسکن مهر شهید شیرودی این روزها از عدم رسیدگی به وضعیتشان ناراحت هستند و در حضور دوربین خبری ما دم به گلایه بازکردند .

ساکنین این کمپ در گفتگو باخبرنگار ما از تداوم کانکس نشینی گلایه کرده و اکثرا ابراز داشتند که طاقت آنها طاق شده و ازاین وضعیت خسته ودرمانده شده اند . خواسته مهم اکثریت آنها از مسئولین اتمام کار بازسازی مسکن مهر و بازگشت به خانه هایشان بود.

حیدری یکی از ساکنین مسکن مهر شهید شیرودی است که باخبرنگار ما همسخن شد . وی ابراز داشت : زندگی در کانکس آن هم برای 20ماه واقعا سخت وطاقت فرساست چون نه امکانات رفاهی وجود دارد ونه امکانات تفریحی برای بازی بچه ها که باعث شده روحیه بچه ها ازبین رفته و افسرده شوند.

عدم سرکشی مسئولین به کمپ ، عدم وجود امکانات رفاهی و تفریحی وبازیهای بچه ها، عدم پیشرفت مناسب ساخت وسازها در مسکن مهر و عدم رسیدگی به مشکلات ومسائل مردم عمده مشکلات ساکنین در کمپ اسکان موقت شهید شیرودی است.
 

خانمی دیگر از ساکنین کمپ اسکان موقت دراین گزارش به خبرنگار ما گفت : وضعیت زندگی ما در این کمپ اسکان موقت به سختی می گذرد و ما از این وضعیت خسته شده ایم.

وی باانتقاد از کسانی که مردم را به کسانی تشبیه کرده اند که به کانکس نشینی عادت کرده اند افزود : کسانی که این نظر رادارند بیایند و محل زندگیشان را با ما عوض کنند تا ببینند زندگی کانکس نشینی چه سختیهایی دارد. ما ازاین وضعیت خسته شده ایم و انتظار داریم هرچه سریعتر منازل ما تکمیل شده وواگذار شود تا به منازل خود برگردیم.

انتظار عموم واکثریت کسانی که در کمپ اسکان موقت شهید شیرودی اسکان دارند از مسئولین این است که هرچه سریعتر بازسازی مجتمع مسکونی شهید شیرودی خاتمه یافته تا بتوانند به منازل خود بازگردند.

افرادی دیگر از ساکنین این کمپ از اظهار مشکلات وخواسته های خود امتناع کرده وعنوان داشتند این اظهارنظرها بی فایده است و با حرف زدن ما کاری ازپیش نمی رود. آنها ابراز داشتند بارها وبارها مشکلات و درخواستهای خودرا به افراد مختلف و مسئولین و خبرنگاران مختلف اعلام کرده اند ولی تاکنون اتفاقی نیفتاده است.
ساکنین این کمپ اعتقاد دارند که کار بازسازی در مسکن مهر شهید شیرودی سرعت مناسبی ندارد. آنها ابراز کردند تا قبل از شروع سال جدید سرعت بازسازی مناسب بود اما با وقوع سیل در استانهای مختلف کشور استادکاران و بیشتر کارگران به استانهای سیل زده رفتند ودرآنجا مشغول کار شدند و باعث شد که دست پیمانکاران از نظر منابع انسانی خالی شود وکار بازسازی کند شود.

خبرنگار ما درادامه به سراغ فرماندار شهرستان رفت تا از آخرین وضعیت بازسازی در مسکن مهر شهید شیرودی مطلع شود.

فرماندار شهرستان درگفتگو باخبرنگار ما اظهارداشت : مسکن وشهرسازی مسئول اصلی این پروژه است و طبق پیگیریهای ویژه استاندار 8 بلوک به تعداد 192 واحد تا 15 مرداد باید تحویل ساکنین شود.

جمالی نیا افزود : تعداد 3 بلوک به طور کلی تخریب شده واز صفر در حال ساخت است که سرعت مناسبی دارد و مابقی به تعداد 10 بلوک نیز طبق وعده ی مسکن وشهرسازی استان تا مهرماه امسال تکمیل شده و تحویل صاحبین آن خواهد شد.

وی تصریح کرد : روند اجرای پروژه از سرعت مناسبی برخوردار است و تاکید ویژه و پیگیری مستمر استاندار را نیز به همراه دارد .

فرماندار شهرستان اذعان داشت : ساکنین 8 بلوکی که تا نیمه مرداد تحویل می شود بایستی طبق سازوکاری که شهرداری وبنیاد مسکن اتخاذ کرده اند کانکس و امکانات محیطی محل اسکان موقت خودرا جمع کرده و در محل واحد خود اسکان یابند. 

امیدواریم پروژه مسکن مهر شهید شیرودی که مشکل اسکان بیش از 500خانواده را برطرف می کند هرچه سریعتر به سرانجام رسیده و با اسکان ساکنین آن حداقل یکی از کمپهای اسکان موقت زلزله زدگان جمع آوری شود.

ما هم مثل صاحبان مسکن مهر منتظریم که ببینیم با فرارسیدن 15 مرداد و اول مهر امسال آیا دووعده داده شده توسط مسکن وشهرسازی محقق می شود و 18 بلوک در دست اقدام تحویل صاحبان آنها خواهد شد یانه...

 

انتهای پیام/

تصاویر تکمیلی: 
لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها