29. خرداد 1398 - 9:38   |   کد مطلب: 220820
بازی دراز1404: فصل تابستان فصل اوقات فراغت جوانان ونوجوانان است که فرصتها و تهدیداتی دارد وباید کنترل و نظارت کافی بر اجرای برنامه های فرهنگی و ورزشی وجود داشته باشد.

به گزارش بازی دراز، فصل تابستان بیشتر از هرچیز دیگری اوقات فراغت جوانان و نوجوانانی را در ذهن انسان ترسیم می کند که از درس و مدرسه و دانشگاه فارغ شده و به دنبال برنامه ای برای گذراندن فصل استراحت خود هستند.
اوقات فراغت جوانان یک فرصت مناسب است که باید بابرنامه ریزی مناسب ازآن بدرستی استفاده کرد و نگذاشت که این اوقات به بطالت سپری شود.
دستگاههای فرهنگی و ورزشی نقش مهمی در سمت و سو دادن به اوقات فراغت جوانان دارند و می توانند با برنامه ریزی مناسب برای دائر کردن فعالیتهای مختلف فرهنگی و هنری وورزشی و اردویی و معرفی آن ،جوانان و نوجوانان را به سمت خود شیده و از انحراف آنها به سمت برنامه های ناهنجار جلوگیری کنند.


خانواده ها نیز در این راه نقش مهمی برعهده دارند. والدین می توانند با مشورت با فرزندان خود آنها را در انتخاب یک برنامه مناسب برای گذراندن اوقات فراغتشان کمک کنند. نقش نظارتی خانواده ها نیز دراین میان نباید فراموش شود. صرف اینکه خانواده ای فرزند خودرا در زک کلاس آموزشی یا یک فعالیت ورزشی ثبت نام کند کافی نیست و باید در استفاده از این برنامه ها نیز حتی بصورت دورادور بر فعالیت فرزند خود نظارت داشته باشد .
کمری یکی از والدینی است که با خبرنگار ما همسخن می  شود و می گوید : برنامه های فرهنگی و هنری باید به میزان کافی در اختیار خانواده ها باشد تا ما بتوانیم از میان برنامه های متنوع با مشورت فرزندمان یک برنامه مناسب را برای اوقات فراغت آنها انتخاب کنیم.
تنوع در برنامه های عرضه شده به جوانان از سوی نهادهای فرهنگی و ورزشی شهرستان مز تواند جوانان و نوجوانان با سلیقه های مختلف  را بیشتر به سمت این فعالیتها ترغیب کند .

ملکی یکی دیگر از والدینی است که به خبرنگار ما می گوید : باید در اجرای برنامه ها نظارت وکنترل کافی وجود داشته باشد تا جوانتن از یک برنامه ارزشی استفاده ی ناهنجار و غیر ارزشی نداشته باشند.
نظارت در اجرای کلاسهای فرهنگی و هنری و ورزشی دغدغه جوانان نیز میباشد.
فتاحی نوجوانی است که از عدم کنترل و نظارت در فعالیتها گلایه دارد و می گوید : در یک کلاس ورزشی فقط یک توپ و دوتا دروازه به لچه ها می دهند و دیگر نظارتب در اجرای برنامه وجود ندارد و به نظر می رسد غنی سازی این اوقات مدنظر آنها نیست وصرفا به دنبال کسب سود هستند.
اوقات فراغت جوانان و نوجوانان به هرحال و باهربرنامه ای سپری خواهدشد اما مهم ابن است که این اوقات غنی سازی شده و بتواند خدمتی موثر باشد ویا داشته ای به داشته های جوانان از جهات مختلف اضافه کند.

خبرنگار ما درادامه به سراغ رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان رفت تا درخصوص برنامه های این نهاد برای فصل تابستان جویا شود.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان در این گفتگو اظهار داشت : سرانه ورزشی در شهرستان سرپلذهاب ١متر و ٤٥ سانتیمتراست که استاندارد سرانه ورزشی  ٣ متر می باشد.
محمدیاری افزود : غنی سازی اوقات فراغت جوانان همواره در دستورکار ما قرارداشته و هرسال برای فصل تابستان باشگاههای ورزشی ما فعال هستند.
وی تصریح کرد : کلاسهای ورزشی فوتبال، فوتسال، ورزشهای رزمی و ورزشهای همگانی از استقبال بیشتری در شهرستان برخوردار هستند وما نیز برحسب این استقبال برنامه ریزی کرده ایم.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان اذعان داشت : ١٢سالن ورزشی  با ظرفیت بیش از ٣٨٠٠ نفر ورزشکار سازمان یافته شامل ١٥ خانه ورزشی در سطح روستاها و ١٥ باشگاه خصوصی در سطح شهرستان و ۲ زمین چمن طبیعی و مصنوعی و استخر شنا برای غنی سازی اوقات فراغت جوانان در شهرستان فعالیت خواهند داشت.
امیدواریم برنامه نهادهای مختلف فرهنگی وورزشی شهرستان بیشتر ازاینکه به دنبال پرکردن اوقات فرات جوانان و نوجوانان باشد به دنبال غنی سازی و استفاده حداکثری از ازآن باشد.

تصاویر تکمیلی: 
لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها