پربازدیدترین ها

کد خبر: 220628 ۰۹:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۸

گزارش؛

وضعیت نامناسب مستاجرین زلزله زده تخریبی در سرپلذهاب / مشقت کانکس نشینان در سایه وعده های فراموش شده مسئولین

بازی دراز1404: مستاجرین زلزله زده سرپلذهابی این روزها وضعیت مناسبی ندارند و مشقتهای بسیاری در سایه وعده های فراموش شده مسئولین دارند.

وضعیت نامناسب مستاجرین زلزله زده تخریبی در سرپلذهاب / مشقت کانکس نشینان در سایه وعده های فراموش شده مسئولین

به گزارش بازی دراز، مستاجرین زلزله زده واحدهای تخریبی سرپلذهاب ازجمله اقشاری بودند که در زلزله سال ۱۳۹۶ دچار آسیبهای بسیاری شدند و تخریب ملک تحت اجاره آنها باعث تخریب لوازم واثاثیه زندگیشان شده بود و برای جبران این خسارت تسهیلات مناسبی بجز وام معیشتی برای آنها درنظر گرفته نشده بود.

پیگبری گسئولین شهرستان و همراهی استاندار سبب به گوش رسیدن وعده ای شد که موجی از شادی را دردل این قشر بوجود آورد.
وعده واگذاری زمین و تسهیلات ساخت مسکن به مستاجرین زلزله زده باعث شد که این قشر خوشحال شده و برای آینده خود و مسکن دار شدن برنامه ریزی کنند .
تشکیل پرونده در مسکن وشهرسازی وانجام بروکراسی اداری این وعده را پررنگ تر و مستاجرین را نیز امیدوارتر کرد.

اما باگذشت ۱۸ ماه از زلزله این وعده هنوز هم در حد حرف باقیمانده و پیشرفت چسمگیری نداشته است .
این پروژه در شهرستانهای مجاور سرپلذهاب انجام شده وزمین لازم به مشمولین واگذار شده است اما در سرپلذهاب هنوز زمین لازم حتی انتخاب نشده است .
پیری یکی از مستاجرین زلزله زده است که از انجام نشدن وعده مسئولین گلایه دارد.
وی به خبرنگار ما می گوید: بعداز گذشت تقریبا ۱۹ماه از زلزله ما هنوز در بلاتکلیفی هستیم و نمی دانیم بالاخره ابن پروژه انجام میشود یانه.
اکبری یکی دبگر از مستاجرین است که کانکس محل زندگی خودرا به مانشان می دهد ومی گوید: تقریبا دویال است که باوعده مسئولبن درکانکس هستیم و امروز باوجود قیمتهای سرسام آور اجاره در شهریتان توان اجاره منزل را نداریم و باید درهمبن کانکس در مقابل گرما و سرما تحمل کنیم.
خبرنگار ما به سراغ شورای شهر رفت تا نظر آنها را دراین خصوص جویا شود.
 
 حشمت صفری درگفتگو باخبرنگار ما اظهارداشت:  مسئولین در روزهای ابتدایی پس اززلزله با وعدهای خود مدعی بودند که تا پایان بازسازی در کنار مردم سرپلذهاب خواهند بود اما تخصیص اعتبارات عمرانی شهرستان در سال جدید نشان می دهد که زلزله زدگان فراموش شدند.
 رئیس شورای اسلامی شهر سرپلذهاب افزود : مردم زلزله زده شهر پس از گذشت یک سال ونیم اززلزله هنوز هم نتوانسته اند کارساختو ساز منازل تخریبی خودرا تمام کنند.
وی بااشاره به مشاهده آگهی فروش اعضای بدن برای تکمیل واحدهای احداثی در فضای مجازی تصریح کرد : مردم سرپل ذهاب غیور و مغرورند و نمی‌توان این نوع اقدامات را به همه آن‌ها تعمیم داد اما چنین مواردی هم وجود دارد زیرا مردم این شهر تمام دارایی و پس‌انداز خود را در زلزله از دست دادند.
 
 ایشان بابیان اینکه مردم شهرستان از قشر ضعیف و کم درآمد هستند ادامه داد : اکثر مردم شهرستان پیش از زلزله نیز کارگر بوده و درآمد روزانه داشتند و بسیاری هم به دلیل نداشتن تمکن مالی تحت پوشش کمیته امداد بوده‌اند، حال زلزله هم شرایط را بدتر کرده و خانه خود رانیز از دست داده اند.
 
 رئیس شورای اسلامی شهر سرپل ذهاب گفت: امروز مردم شهرستان در تنگنا بوده و با دریایی از مشکلات تنها مانده‌اند که رفع این مشکلات و تکمیل بازسازی نیازمندتوجه ویژه دولت است .
 
وی خاطرنشان کرد : خانه‌های نیمه ساز، گرانی سرسام‌آور مصالح ساختمانی، فقر و بی‌پولی ، مشقت زندگی در کانکس، بیکاری و عدم پیگیری مشکلات مردم سهم این روز‌های زلزله‌زدگان است.
امیدواریم مسئولین همچون روزهای اول بعداززلزله مردم زلزله زده سرپلذهاب را فراموش نکرده و تا پایان بازیازی در کنار مردم باشند و مسکلات مستاجرین واحدهای تخریبی راهم با یک برنامه ریزی مناسب رفع کنند.