30. ارديبهشت 1398 - 8:37   |   کد مطلب: 220444
بازی دراز1404:بازار شهرستان سرپل ذهاب بار دیگر رنگ و بوی رمضان به خود گرفته است؛ با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان تامین کالاهای پرمصرف و پرتقاضا در بازار با مشکلات گرانی روبرو شده است .

به گزارش بازی دراز، روزهای ماه مبارک رمضان بازار شهرستان زلزله زده سرپل ذهاب رونق خاصی به خود گرفته است، دم غروب که می شود آب و تاب مردم برای تهیه افطاری ازمراکز عرضه آش و حلیم تا قنادی ها و شیرینی فروشی ها بیشتر می شود.

 

در هنگام افطار، در برخی از مغازه‌ها آش‌های مختلفی تهیه‌شده و روزه‌داران طبق ذائقه از این آش‌ها خریداری می‌کنند تا در هنگام افطار میل کنند.

 

سرپل ذهاب نیز با غذاهای اصیل و ساده خود در پای سفره‌های سحری و افطاری شهره است، در این شهرستان رمضان یادآور عطر خوش آش رشته و حلیم و نان رمضان و فطیر و کلوچه محلی بژی است.

 

درماه مبارک رمضان اقلامی مانند زولبیا وبامیه، آش، حلیم و خرما که شاید در ماه‌های عادی کمتر مورد استفاده خانوار قرار می‌گیرد، به سبد کالایی آنان افزوده می‌شود، همچنین در این ماه هندوانه، ملون و طالبی به پرمصرف‌ترین میوه‌ها تبدیل می‌شوند. البته افزایش قیمت برخی کالا‌ها در سال جاری سبب می‌شود که مردم رمضان گران تری را نسبت به سال قبل تجربه کنند.

 

در ماه مبارک رمضان کسب و کار فروشندگان اقلام خوراکی رونق می‌یابد اما در این بین، نیاز مردم به برخی از کالاها به فراخور مناسبت تقویمی، موجب گرانی افسار گیسخته آن کالا می‌شود و سفره مردم را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد؛ در ایام عید گوشت و میوه، روز عادی پیاز و ری گوجه فرنگی و در ماه رمضان هم خرما گران می‌شود.

 

در این میان باید نظارت و بازرسی مسئولین امربر روند عرضه کالای مصرفی در ماه رمضان احاطه بیشتری کند تا روزه داران بدون دغدغه سفره افطار خود را پهن کنند و رنگ و بوی خاص رمضان بر سرسفره های روزه داران به خود بگیرد.

 

نباید گذاشت سودجویان منفعت طلبانه ازتقاضای کالاهای مصرفی فراخور مناسبت رمضان بساط گرانی پهن کنند و سلیقه ای قیمت ها گذاشته شود بلکه باید دراین ماه مبارک قیمت کالاهای پرتقاضا زیرذربین نظارت مسئولین رود و دست سودجویان از سفره پربرکت بازار ماه رمضان کوتاه کنند.

 

انتهای پیام/3033

تصاویر تکمیلی: 
لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها