29. ارديبهشت 1398 - 11:50   |   کد مطلب: 220443
بازی دراز1404:شهرک مشاغل فنی سرپلذهاب بعد ازگذشت 9 سال از کلنگ زنی و 4 سال از راه اندازی آن همچنان با مشکلاتی از قبیل عدم ساماندهی معابر و خیابانها روبروست.

به گزارش بازی دراز، طرح ایجاد شهرک مشاغل آلاینده از سال ۱۳۸۵ درزمینی به مساحت 16 هکتار درشهرستان سرپل ذهاب کلنگ زنی شد شهرستان سرپلذهاب  ۸۰۰ واحد مشاغل فنی دارد که از سال 94درمشاغل آلاینده این شهر فعالیت می کنند. این مشاغل بر اساس ساز و کار قدیمی خود فاقد مکانی مناسب برای پارک خودروها هستند.

 

عدم هماهنگی و تعامل مناسب بین مسئولین ادارات ازجمله موانع سر راه این شهرک است که باعث کند شدن روند تامین زیرساخت های لازم در این شهرک شده است. جلسات مکرری برای رفع مشکلات شهرک مشاغل با حضور دستگاه های اجرایی متولی تشکیل شده که عموما بی نتیجه بوده است.

 

به گفته صاحبان مشاغل ؛ یکی ازمشکلات این شهرک عدم تامین امنیت شبانه در خیابان های شهرک مشاغل است که با وجود اینکه تعدادی عطاس شبانه در شهرک نگهبانی می دهند اما متاسفانه مشکلاتی در تامین امنیت هست که به قوت خود باقی است ونیاز به توجه بیش از پیش نیروی انتظامی دارد.

 

عده از صاحبان واحدهای فعال در این شهرک در گفتگو با خبرنگا ما  با اشاره به کارهای انجام شده در خصوص زیرساختهای شهرک گفتند: خطوط انتقال برق و انتقال آب درشهرک ایجاد شده است اما همچنان با مشکلاتی روبرو هستند.

 

قطعی و کم فشاربودن آب آشامیدنی ، قطعی مکرر برق، تسطیح و آسفالت بخشی از جاده منتهی به خیابان های شهرک ، عدم نصب تابلو در ورودی شهرک ، عدم جمع اوری وتجمع زباله ها و روغن های سوخته از جمله مشکلات ومطالبات صاحبان واحدهای فعال در شهرک مشاغل آلاینده سرپل ذهاب است.

 

مرادی از وضعیت برق شهرک نیز گلایه کرد وادامه داد: خطوط انتقال برق ایجاد شده وبرق درآنها جریان دارد ولی متاسفانه هرچند وقت یکبار بدون اخطار قبلی قطع می شود.

 

وی قطع شدن برق شهرک را موجب وارد آمدن خسارت به صاحبان مشاغل دانست و افزود: برخی از مشاغلی که درشهرک استقرار یافته اند با قطع شدن برق از ادامه فعالیت بازمانده و متحمل ضرر و زیان می شوند.

 

صاحبان واحدهای مشاغل خواستار رسیدگی مسئولین و تعیین تکلیف وضعیت آب و برق شهرک برای جلوگیری از تحمیل زیانهای بیشتر به صاحبان مشاغل شدند.

 

به همین منظور خبرنگار بازی دراز به سراغ جمعی از مسئولین مربوطه رفت و مطالبات مردمی مورد بحث و گفتگو قرار داد:

 

شهردارشهرستان سرپلذهاب در گفتگو با خبرنگار ما اذعان داشت: تمام سعی ما براین است که مشکلات موجود را هرچه سریعتر حل کنیم و همچنین نقل و انتقال صاحبان مشاغل آلاینده که در سطح شهر فعالت دارند در کمترین زمان ممکن صورت پذیرد.

 

صابر حیدری افزود: برای انجام عملیات آسفالت خیابان های مشاغل وتعیین پیمانکارمناقصه برگزار شده است و آسفالت خیابان های شهرک  در دستور کاراست.

 

وی بیان کرد: برای نام گذاری شهرک مشاغل آلاینده و نصب تابلو درب ورودی طی پیشنهادی درجلسه شورای شهر مطرح خواهد شد و پیگیر این موضوع خواهیم بود.

 

حیدری گفت: برای جمع آوری زباله های واحدهای مشاغل آلاینده هفته ای یکبار اقدام می شود و اگر این موضوع باعث نارضایتی صاحبان کارگاه های فعال می شود تجدد نظر خواهد شد و نسبت به جمع آوری زباله درروزهای بیشتر تاکید خواهم کرد.

 

شهردارسرپل ذهاب با بیان اینکه نسبت به طراحی تیربرق خیابان های این شهرک اقدام شده است و به زودی شروع بکارخواهد شد گفت: فراهم شدن شرایط مناسب کار در شهرک منوط به همکاری مردم است و این نوید به مردم داده می شود که فاز دوم شهرک مشاغل آلاینده در دست اقدام است و طی یک ماه آینده کار زیرساخت ها لازم اجرایی می شود.

 

فرمانده نیروی انتظامی سرپل ذهاب در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به تامین امنیت شهرک مشاغل آلاینده شهرستان گفت: عطاس ها شبانه بصورت شیفت بندی در سطح خیابان های این شهرک احاطه کامل دارند و نسبت به تامین امنیت از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند و اما درصورت درخواست صاحبان واحدها ، تعداد عطاس و مدت شیفت بندی افزایش خواهیم داد و در این رابطه همکاری مردم بیش از پیش لازم و ضروری است.

انتهای پیام/3033

تصاویر تکمیلی: 
لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها