3. ارديبهشت 1398 - 9:14   |   کد مطلب: 220163
بازی دراز1404:در یک شب پاییزی؛ سی ثانیه لرزش زمین باعث شد ساکنین مساکین مهرشهید شیرودی سرپل ذهاب که با هزار امید و آرزو زیرسقف سرپناهی داشتند ، بی خانمان شوند و 18 ماه است که در کانکس و چادر به سر می برند.

به گزارش بازی دراز، مسکن مهرشهید شیرودی با 24 بلوک و 504 واحد مسکونی در شهرستان سرپل ذهاب در اثر زلزله 7و3دهم ریشتری 21 آبان ماه سال 96 دچار آسیب جدی شد و صاحبان 504واحد مسکونی آواره شدند.

در یک شب پاییزی؛ سی ثانیه لرزش زمین باعث شد ساکنین مساکین مهر که با هزار امید و آرزو زیرسقف سرپناهی داشتند ، بی خانمان شوند و 18 ماه است که در کانکس و چادر به سر می برند.

صاحبان این واحدهای مسکونی پس از شنیدن وعده وعیدهای بسیاری از مسئولین کماکان در اسکان های موقت بسر می برند و با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کنند ، صاحبان این واحدهای با گلایه مندی و نارضایتی بسیاری از روند کند کار بازسازی با ما اذعان داشتند؛ انتظار می رود هر چه سریعتر نسبت به پایان مقاوم سازی و احداث واحدهای مسکونی مساکین مهراقدامات لازم به کار گیرند.

 

به همین منظور خبرنگار پایگاه خبری بازی دراز به سراغ رئیس ستاد بازسازی بنیاد مسکن استان اصفهان مستقر درشهرستان سرپل ذهاب رفته تا از آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی مقاوم سازی و بازسازی واحدهای آسیب دیده مساکین مهر شهید شیرودی مطلع گردد.

 

دیمویی درگفتگو با خبرنگار ما اذعان داشت: مسکن مهرشهید شیرودی شهرستان سرپل ذهاب با 24 بلوک و 504 واحد در زلزله 7و3دهم ریشتری زلزله سال 96 دچار آسیب شد که از این مجموع 21بلوک در زمره مقاوم سازی و 3 بلوک در زمره احداثی قرار گرفت.

وی افزود: مقاوم سازی و احداث واحدهای آسیب دیده مساکین مهربرعهده ستاد بازسازی بنیاد مسکن استان اصفهان مستقردرسرپل ذهاب قرار گرفت و تاکنون مقاوم سازی 21 بلوک بصورت صددرصد به پایان رسیده و تاسیسات این 21 بلوک که شامل دیوار چینی،اجرای گچ و خاک، لوله کشی،نازک کاری و... است 65 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

 

وی عنوان کرد: تلاش خواهد شد 35 درصد عملیات باقی مانده این پروژه تا پایان خرداد ماه سال جاری به پایان رسد اما از آن جاییکه 3 بلوک درمحوطه مساکین مهرشهید شیرودی در حال احداث است و به دلیل ماهیت خشن و سخت و فعالیت های پر خطر مانند گودبرداری و حفاری، پی سازی، تخریب، کار در ارتفاع و ... برنامه ای تاکنون برای تحویل واحدهای مقاوم سازی شده به صاحبان تدوین نشده است.

 

وی یادآور شد:ازمجموع 3 بلوک احداثی با 72 واحد مسکن مهرشهید شیرودی بتن فونداسیون یک بلوک ریخته شده و 2 بلوک مسقف شده است.

انتهای پیام/3033

تصاویر تکمیلی: 
لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها