14. اسفند 1397 - 9:39   |   کد مطلب: 219769
بازی دراز1404: یکی از عوامل اصلی و مهم به‌وجود آمدن ترافیک درشهرستان سرپلذهاب، پارک‌کردن ناصحیح خودروها به صورت دوبله، سوبله و... در حاشیه خیابان‌هاست؛ کاری که شهروندان بدون در نظر گرفتن دیگران انجام می‌دهند.

به گزارش بازی دراز، روزهای پایانی سال است و جنب وجوش و تکاپوی مردم برای خرید و سروسامان دادن وضعیت معیشتی در شهرستان سرپل ذهاب زیاد است تردد در خیابان ها و کوچه ها به سختی صورت می گیرد.

امروزه ظرفیت اکثر خیابانهای شهرسرپلذهاب با میزان رشد جمعیت آن، هیچ تطبیقی نداشته و قدمت برخی خیابانهای شهری به بیش از 30 سال و یا حتی بیشتر می رسد. حال با توجه به خسارات بعد از زلزله و جمع شدن مصالح ساختمانی ،ساخت و ساز و تردد ماشین های سنگین با بارآهن آلات و همچنین مرکزیت بازار شهرستان سرپل ذهاب، اوضاع حاکم در امر ترافیک شهری بسیار نامناسب است.

نا به سامان بودن وضعیت خیایان ها و کوچه و معابر شهری، مبلمان شهری را برهم زده است و اگر شهروندان قصد حرکت از میدان امام تا چهار راه احمدابن اسحاق(ره) داشته باشند طول 300 متر به بیش از45 دقیقه به طول می انجامد .

یکی از شهروندان سرپل ذهابی که در خیابان به دنبال جای پارک بود، در گفتگو با خبرنگار بازی دراز اظهار داشت: من الان 20 دقیقه است که به دنبال جای پارک می گردم اما اصلاً نمی توانم جایی را درمسیر برای پارک خودرو پیدا کنم. واقعا مسئولین شهرستان این صحنه ها را نمی بینند.

شهروند دیگر که یکی از بستگان خود را جهت معالجه به کلینیک و نزد پزشک متخصص شهرستان آورده بود، گفت: بیمار من توانایی راه رفتن ندارد و نیاز به جای پارک نزدیک به مطب دکتر هستیم اما جای پارکی برای رساندن بیمار اورژانسی خود به مطب پزشک وجود ندارد.

 یکی از عوامل اصلی و مهم به‌وجود آمدن ترافیک درشهرستان سرپلذهاب، پارک‌کردن ناصحیح خودروها به صورت دوبله، سوبله و... در حاشیه خیابان‌هاست؛ کاری که شهروندان بدون در نظر گرفتن دیگران انجام می‌دهند.

در این راستا خبرنگارپایگاه خبری بازی دراز به سراغ رئیس راهنمایی و رانندگی شهرستان سرپل ذهاب رفته تا از اندیشیدن تمهیدات لازم در زمینه حل مشکلات موجود مطلع شود و مطالبات مردم را مورد رسیدگی و پیگیری قرار دهد.

زنگنه درگفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: ترافیک یک موضوع اجتماعی است و حل مشکلات آن از عهده یک دستگاه خارج است و نیاز به عزم عمومی دارد.

وی با بیان اینکه حل معضلات ترافیک در سرپل ذهاب نیازمند زیرساخت های آموزشی و فرهنگی است ، اظهار داشت: سد معبراز لحاظ اجتماعی امر پسندیده ای نیست و شهروندان باید به این مهم توجه ویژه ای داشته باشند که متاسفانه از سوی مردم قصور و بی توجهی زیادی صورت می گیرد و گاهاً بصورت سوبله خودروی خود را پارک می کنند و به طبع ناهنجاری و حجم ترافیک بالای رخ می دهد.

 

انتهای پیام/3033

تصاویر تکمیلی: 
لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها