4. اسفند 1397 - 9:10   |   کد مطلب: 219716
بازی دراز1404: بیش ازیکسال از شامگاه 21 آبان پارسال و وقوع زلزله هفت و سه دهم ریشتری سرپل ذهاب گذشت ، مردم روستاهای این شهرستان مرزی با وجود مشکلات و تنگناهایی که وجود دارد همچنان در تکاپوی شبانه روزی برای ساختن منازلشان هستند.

به گزارش بازی دراز، بیش از یکسال از شامگاه 21 آبان پارسال و وقوع زلزله هفت و سه دهم ریشتری سرپل ذهاب گذشت ، مردم روستاهای این شهرستان مرزی با وجود مشکلات و تنگناهایی که وجود دارد همچنان در تکاپوی شبانه روزی برای ساختن منازلشان هستند.

 

روزهای سختی بود اما هر چی بود گذشت و اکنون پس از یکسال از آن حادثه مهیب ، باز هم حال مردمان دیارروستاهای سرپل ذهاب خوش نیست ، هنوز هم کاستی ها و مشکلاتی وجود دارد ، اما مردم دیارمرزی  وروستانشین سرپل ذهاب همتشان را جزم کرده اند تا با سازندگی ، زندگی را دوباره از سرگیرند.

هنوز هم مردم زلزله زده با وجود تلاش های صورت گرفته و ارائه خدمت توسط دولتمردان ، در برخی از روستاهای دشت ذهاب به لحاظ امکانات بهداشتی و سرویس های حمام و مسقف شدن واحدهای مسکونی با کمبودهایی مواجه اند و این کاستی ها مشهود است.

 

به منظوراهمیت این موضوع پایگاه خبری بازی دراز به سراغ رئیس ستاد معین بازسازی استان مرکزی مستقر درروستاهای زلزله زده شهرسرپلذهاب رفته تا از آخرین روند پیشرفت فیزیکی ساخت و سازدر این منطقه نیز مطلع شویم.

 

علی عسکری در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: ستاد معین استان مرکزی در راستای ماموریت محوله در بازسازی واحدهای تخریبی در زلزله 21 آبان ماه در سطح 40 روستا در دهستان های حومه و دشت ذهاب بخش مرکزی شهرستان سرپل ذهاب مستقر و عملیات بازسازی بیش از 3هزار واحد تخریبی آغاز نموده و در حال حاضر پیشرفت فیزیکی قابل چشمگیری دارد.

 

وی افزود: تخریب و آواربرداری 2هزار و 907واحد،اجرای فنداسیون 2هزار و 823واحد،اجرای اسکلت 2هزار و 765واحد، اجرای سقف 2هزار و 696واحد، اجرای دیوارچینی 2هزار و 675واحد، گچ و خاک 2هزار و 619واحد، نصب درب و پنجره 2هزار و 559 واحد وپایان کار 2هزار و 351 واحد به پایان رسیده است.

 

عسکری بیان کرد: همچنین علاوه بر توزیع 38هزار کیسه سیمان رایگان اهدایی مقام معظم رهبری این ستاد با همت و کمک برخی خیرین استان، اقدام به توزیع 40هزار و 808کیسه گچ، یک هزار و 488عدد کاسه دستشویی، 24هزار کلید و پریز کرده است.

وی درادامه به تشریح پیشرفت فیزیکی ساخت و ساز در روستای سراب ذهاب پرداخت و تصریح کرد: 104 واحد تخریب و آواربرداری، 104 واحد اجرای فنداسیون، 101 واحد اجرای اسکلت ، 91 واحد اجرای سقف، 78 واحد اجرای دیوارچینی ، 75 واحد اجرای گچ و خاک،  75واحد نصب درب و پنجره و اتمام عملیات ساخت  75 واحد به پایان رسیده است.

 

انتهای پیام/3033

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها