28. بهمن 1397 - 13:29   |   کد مطلب: 219671
بازی دراز1404:چهره و سیمای شهر زلزله زده سرپل ذهاب درآستانه سال نو نیازمند توجه مسئولین است لذا باید مسئولین به مطالبات و انتظارات مردم توجه و عمل کنند تا بعد از گذشت 15 ماه آوارگی و ویرانی ،سالی نو در زیرسقف در کنار هم آغاز کنند.

به گزارش بازی دراز، یکشنبه های تلخ ازسال گذشته تاکنون برای شهرستان سرپل ذهاب رقم خورده است ،زلزله های مهیبی که خانه و کاشانه های مردم را به ویرانی کشاند و شهر را به ویرانگاهی تبدیل کرد که زندگی طاقت فرسای برای شهروندان درتاریخ ثبت کرده است.

یکشنبه 21 آبان 96 زلزله 7.3 ریشتر، یکشنبه 31 تیر 97 زلزله 5.9 ریشتر، یکشنبه 4 شهریور 97 زلزله 6.2 ریشتر ، یکشنبه 4 آذر 97 زلزله 6.4 ریشترو زلزله 5.9 ریشتری 16 دی ماه اتفاقات و رخ دادهای بسیاری دراین منطقه به بار آورده است.

حال پس از گذشت 15 ماه از گذشت بزرگترین زلزله رخ داده در 21 آبان ماه سال گذشته ، شهر سرپل ذهاب هنوزدر ویرانی بسرمی برد. کوچه و خیابان ها ملموح از کانکس و چادراسکان های موقت شهروندان زلزله زده است ، دومین زمستان بعد از زلزله نیز تجربه کردند و این روزها گرانی و تورم در بازارمصالح ساختمانی در شهر سرپل ذهاب دامن زده است و روند ساخت و ساز با مشکلات عدیده ای روبرو کرده است. شهروندان انتظارات و مطالبات بسیاری از مسئولین ارشد کشوری،استانی و شهرستانی دارند و لذا انتظار دارند در آستانه سال نو، بر چهره و سیمای شهر دستی کشیده شود . از این رو به سراغ شهردار سرپل ذهاب رفته ایم تا در این زمینه گزارشی عنوان کند.

صابر حیدری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری بازی درازگفت:

شهرداری شهرستان سرپل ذهاب با تمام امکانات و ماشین آلات درآستانه سال جدید با هدف ساماندهی وضعیت بصری و زیرساختی شهرستان اقدامات لازم دردستور کار قرارداده است.

لکه گیری آسفالت ، کاشت چمن و گل کاری وآماده سازی پارک ها، بهبود نما و منظر شهری، مدیریت پسماند، جداول گذاری، ساماندهی و رنگ آمیزی تابلو های راهنمای شهری ، جمع آوری مصالح و کانکس های مجردی و بلااستفاده، جلوگیری از حفاری های متداول و نصب المان های نوروزی گوشه ای از این تسهیلات می باشد.

با توجه به زلزله های مهیبی که ازآبان ماه سال گذشته تاکنون در سرپل ذهاب رخ داده است و ویرانی های بسیاری به بار آورده است ، شهرداری نقش مهمی در ساماندهی وضعیت کنونی شهر به شهروندان و مهمانان را دارند و امیدواریم بتوانیم شرایطی فراهم آوریم تا ارائه خدمات به مهمانان نوروزی با انسجام بیشتری نسبت به گذشته انجام پذیرد.

ایام نوروز فرصت مناسبی برای معرفی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های شهرستان‌ بوده است که سرپل ذهاب نیز از این قاعده مستثنا نیست و باید با از این فرصت به‌خوبی استفاده نماید که در همین راستا کمیته‌های تخصصی به‌منظور اجرای برنامه‌های نوروزی در شهرداری تشکیل خواهد شد تا برنامه‌های خود را شرح دهند .

 

ازآنجایی‌که داشتن شهری زیبا نیازمند همکاری تنگاتنگ مردم با شهرداری است امیدواریم شهروندان سرپل ذهابی و مسافران نوروزی در این ایام مسئولین را برای حفظ شهری زیبا و سالم یاری رسانند.

 

انتهای پیام/3033

 

تصاویر تکمیلی: 
لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها