23. بهمن 1397 - 12:19   |   کد مطلب: 219632
بازی دراز1404: 15ماه از زلزله 7و3دهم ریشتری در شهرستان سرپل ذهاب می گذرد دومین زمستان از کانکس نشینی و .چادرنشینی زلزله زدگان این شهر در حاشیه پارک ها ، بلوارو خیابان های و کمپ های اسکان موقت هم دارد به پایان می رسد.

به گزارش بازی دراز، 15 ماه از زلزله 7و3دهم ریشتری در شهرستان سرپل ذهاب می گذرد دومین زمستان از کانکس نشینی و .چادرنشینی زلزله زدگان این شهر در حاشیه پارک ها ، بلوارو خیابان های و کمپ های اسکان موقت هم دارد به پایان می رسد.

زلزله زدگان ازدرد و مشقت های خود با خبرنگارما می گویند ، گرانی و کمبود مصالح ساختمانی یکی ازمهمترین دغدغه های است که سد راه ساخت و سازدر این منطقه قرارگرفته است.

روند کند ساخت و سازمردم را نگران کرده است ، مردم از زندگی در کانکس نشینی خسته شده اند، برخی از مصالح ساختمانی به میزان کافی در منطقه دردسترس نیست ، سایزآهن آلات مختلف در انبارآهن درسرپل ذهاب کامل نیست و قیمت در بازار بسیار بالا و تورم به شدت بر قدرت خرید مردم دامن زده است.

 

پس لرزه ها پس از گذشت 15ماه از زلزله مهیب آبان ماه سال گذشته هنوز ادامه دارد، کیفیت ساخت و ساز باید به حدی بالا باشد که در مقابل زلزله های بعدی مقاوم باشد و این موضوع به شرط رعایت استاندارد سازی و کاربرد مصالح ساختمانی با کیفیت محقق است و این روند در گرو هزینه های سنگین و بالا است که مردم به ناچار باید یا ساختمان های بی کیفیت بسازند و یا در کانکس و چادر به سر ببرند.

 

مسئولین ارشد کشوری و استانی و شهرستانی باید به فکر اساسی برای حل مشکلات مردم در مناطق زلزله زده باشند. تا چه زمانی مردم باید منتظر تحقق مسئولین باشند ؟ عدم امهال وام ها ، واگذاری زمین برای مستاجرین ، عدم نظارت کافی بر روند عرضه مصالح ساختمانی، نبود سیمان رایگان اهدایی مقام معظم رهبری و .... مهمترین مطالبات مردمی است که مسئولین باید گوش شنوا داشته باشند و از پشت میزخدمت خود تصمیم های به نفع مردم بگیرند.

خبرنگار پایگاه خبری بازی دراز به منظورپیگیری مشکلات مردم و پیشرفت فیزیکی ساخت و سازدر شهرستان زلزله زده سرپل ذهاب به سراغ رئیس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه رفت و گفتگویی با وی ترتیب داد.

 

رضا خواجه ای در گفتگو با ما گفت: درشهرستان زلزله زده سرپل ذهاب پی کنی 8هزار و 800 واحد خسارت دیده (تخریبی و بافت فرسوده) انجام شده است .

وی افزود: آرماتوربندی 7 هزارو 800 واحد، اسکلت بندی 6هزار و900 واحد ، دیوارچینی4هزار و 300 واحد، اجرای سقف 5هزار و 300 به پایان رسیده است و 2هزار و 100واحد  به مرحله گچ و خاک و نصب درب و پنجره رسیدند و مورد بهره برداری قرار گرفتند.

 

تا پایان نیمه اول سال آینده کل واحدهای شهری سرپل ذهاب سقف می‌زنند

 

وی تصریح کرد: امیدواریم طبق برنامه زمانبندی عملیات بازسازی واحدهای احداثی بنیاد مسکن تا آخر شهریورماه سال 98 به پایان برسد و تلاش ما بر این است که در نیمه نخست سال ۱۳۹۸ پایان بازسازی در شهر سرپل ذهاب اعلام شود.

 

خواجه ای گفت: تا پایان بازسازی شهر زلزله زده سرپل ذهاب، در کنارمردم هستیم و تقاضا داریم زلزله زدگان با نیروهای مستقر درستادهای معین بازسازی بنیاد مسکن در سرپل ذهاب همکاری لازم را داشته باشند.

 

انتهای پیام/3033

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها