1. بهمن 1397 - 11:33   |   کد مطلب: 219447
بازی دراز1404:افزایش خودسرانه کرایه حمل و جابجایی مسافرتوسط تاکسی های درون و برون شهری درشهرستان سرپل ذهاب تیترخبری این پایگاه خبری شده است، به همین منظورخبرنگار ما به میان مردم رفته است تا این موضوع مورد رسیدگی قرار دهد.

به گزارش بازی دراز، افزایش خودسرانه کرایه حمل و جابجایی مسافرتوسط تاکسی های درون و برون شهری درشهرستان سرپل ذهاب تیترخبری این پایگاه خبری شده است، به همین منظورخبرنگار ما به میان مردم رفته است تا این موضوع مورد رسیدگی قرار دهد.

 

خبرنگاربازی درازبه سرچهارراه احمدابن اسحاق(ره) می رود ازمسافرانی که از تاکسی پیاده می شوند میزان کرایه ای که به راننده تاکسی داده اند می پرسد: غالب مردم ناراضی و گله مند می گویند کرایه مسیری 800تومان است اما رانندگان 1000تومان می گیرند و نبود پول خرد بهانه می کنند و این افزایش قیمت خودسرانه درمیان تاکسیرانان باب شده است.

 

برخی دیگر می گویند مسیری کوتاه از شهر بخواهیم طی کنیم باید هزار تومان پرداخت کنیم و این درحالیست ما از روستا برای انجام امورات روزانه به شهرآمده ایم ، این هزینه های بالا دغدغه مردم شده است، ازاین رو ازمسئولین خواهشمندیم نسبت به این مطالبات مردم، رسیدگی و نظارت جدی داشته باشند.

خبرنگاراین پایگاه خبری به سراغ راننده های تاکسی می روند ، رانندگان می گویند برای پس دادن مابقی پول کرایه پول خرد 200 تومانی در دست راننده و مسافر نیست و به اجبار 1000تومان برای هر مسیر میگیریم و خلاف میل باطنی ما است.

 

رانندگان تاکسی از شورای شهر و واحد تاکسیرانی شهرستان گله من بودند که با توجه به وضعیت اقتصادی و شرایط حاکم بر شهر و پایین آمدن ارزش پول، نرخ مصوبی برای هرمسیرتعیین کرده اند که با پس دادن اندک پول مابقی کرایه،  مردم و رانندگان را سردرگم کرده اند.

 

لذا باید مسئولین امر به فکرچاره ای برای رانندگان و آسایش مردم باشند که نه سیخ بسوزد نه کباب!!!

 

در ادامه رئیس تاکسیرانی سرپل ذهاب در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: اخیرا دستورالعملی مبنی بر افزایش نرخ کرایه حمل و نقل درون و برون شهری صادر نشده و با رانندگانی که نسبت به دریافت وجه اضافی از مسافران اقدام کنند برخورد قانونی می شود.

 

وی با بیان اینکه طی ماه گذشته شاهد افزایش خودسرانه نرخ کرایه تاکسی های درون و برون شهری در سرپل ذهاب بوده ایم اظهارداشت: افزایش خودسرانه نرخ کرایه ها باعث تنش و سوءاستفاده توسط برخی رانندگان نیز شده است.

 

وی بیان کرد: شهروندان و روستائیان توابع شهرستان در صورت مشاهده هرگونه تخلف و دریافت کرایه اضافی از سوی رانندگان تاکسی های درون و برون شهری و همچنین خودروهای آژانس ها می توانند مراتب را از طریق تماس با شماره 42229190 اطلاع دهند تا برابر قانون در کمترین زمان ممکن با متخلفان برخورد قانونی صورت گیرد.

رئیس تاکسیرانی سرپل ذهاب نیز در ادامه گفت: دریافت هرگونه وجه اضافی از مسافران درون و برون شهری به جز نرخ مصوب غیرقانونی است.

 

فتاحی اضافه کرد: با نظارت و گشت های مستمر در سطح شهرستان از هرگونه افزایش قیمت نرخ کرایه تاکسی های درون و برون شهری سرپل ذهاب جلوگیری می شود.

 

 

در ادامه رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت سرپل ذهاب گفتگو با خبرنگار ما گفت: افزايش نرخ تاكسي ها و آژانس هاي درون شهري با مصوبه شوراي اسلامي شهر و تاييد فرمانداري اطلاع رسانی عمومی و اعمال شده است و دراین راستا اگرازسوی رانندگان قصورو خطای مبنی بر افزایش اخذ وجه کرایه صورت گیرد بدون اغماض و برابر قانون برخود خواهد شد .

 

منصورکاکایی تصریح کرد: طی گشت مشترک با همکاری اداره صنعت،معدن و تجارت سرپل ذهاب با واحد تاکسیرانی شهرستان ، 25 راننده متخلف تاکسی شناسایی و به شعبه تعزیرات حکومتی سرپل ذهاب معرفی شدند.

سرپل ذهاب در غرب استان کرمانشاه با بیش از 85 هزار نفر جمعیت دارای 237 دستگاه تاکسی درون شهری است.

 

انتهای پیام/3033

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها