17. دى 1397 - 11:03   |   کد مطلب: 219325
بازی دراز1404:پس از گذشت 44 روز اززلزله 6/4دهم ریشتری چهارمین روز ازآذرماه سال جاری در شهرستان سرپل ذهاب تکلیف پرداخت تسهیلات واحدهای تخریبی ناشی از این زلزله هنوز به مردم ابلاغ نشده است و این موج نگرانی و دغدغه بسیاری برای صاحبان این واحدهای به بارآورده است.

به گزارش بازی دراز، پس از گذشت 44 روز اززلزله 6/4دهم ریشتری چهارمین روز ازآذرماه سال جاری در شهرستان سرپل ذهاب تکلیف واحدهای تخریبی ناشی از این زلزله هنوز به مردم ابلاغ نشده است و این موج نگرانی و دغدغه بسیاری برای صاحبان این واحدهای به بارآورده است.

با توجه به اینکه کارشناسان بنیاد مسکن ازمناطق آسیب دیده ارزیابی های لازم بعمل آوردند اما صاحبان واحدها با مراجعه به ستادهای بازسازی مستقر درشهرسرپل ذهاب با پاسخ های مبهم مواجهه می شوند و اینکه هنوز ابلاغیه ای مبنی برپرداخت تسهیلات صادرنشده است و یا اینکه تا پایان دی ماه جاری واحدهای تخریبی فرصت آواربرداری دارند ، این پاسخ ها مردم زلزله زده در این برهه از تورم اقتصادی بازار را دچارنگرانی بسیاری کرده و خواستارپیگیری لازم از سوی مسئولین بنیاد مسکن هستند.

صاحبان واحدهای تخریبی مدعی هستند هنوزهیچ تسهیلاتی برای بازسازی واحدهای احداثی ناشی از این زلزله دریافت نکردند و در کانکس و چادر بسر می برند واین ام همت والایی مسئولین را نیز طلبد که از خواب غفلت بیدار شوند و فکری برای مردم زلزله زده داشته اشند.

 

به منظور پیگیری مطالبات مردم خبرنگار پایگاه خبری بازی درازبه سراغ رئیس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه رفته و با ترتیب مصاحبه ای ، وی ازطریق این رسانه پاسخگو سوالات مردم شد.

رضا خواجه ای درگفتگو با خبرنگار ما اذعان داشت: کانون زلزله 4/6دهم ریشتری در 4 آذرماه سال جاری بین شهرستان های قصرشیرین و گیلانغرب بود و 9 روستا در این منطقه مستقیم درگیرزلزله شدند ارزیابی ها انجام شد و تعدادی از واحدهای مسکونی این 9 روستا دچار خسارت شده‌اند. ضمن اینکه هیچکدام از واحدهای بازسازی شده پس از زلزله بزرگ سال گذشته، در این زلزله آسیب ندیده‌اند.

وی افزود: واحدهای تخریبی این روستاها بلافاصله در برنامه بازسازی بنیاد مسکن قرار گرفتند و اما برای بازسازی واحدهای فرسوده دردیگر مناطق محدوده رخداد زلزله که تصمیم به تخریب شد پیش بینی اعتبار کردیم 600واحد تخریبی و 3هزار و 500واحد تعمیری در زمره کار بازسازی قرار بگیرد که طبق ارسال پیشنهاد استاندارکرمانشاه به هیئت دولت بازسازی و مقاوم سازی این واحدها به محض تصویب و ابلاغ دولت ،اقدام خواهد شد.

رئیس ستاد بازسازی هماهنگی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه تصریح کرد: خدمات ارائه شده از سوی بنیاد مسکن برای بازسازی واحدهای تخریبی در اثرزلزله 6/4دهم ریشتری آذرماه سال جاری ادامه خواهد داشت و تا پایان بازسازی درکنار مردم خواهیم بود و دراین راستا مردم نگرانی و دغدغه ای نداشته باشند.

انتهای پیام/3033

 

تصاویر تکمیلی: 
لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها