3. تير 1397 - 12:54   |   کد مطلب: 216593
بازی دراز1404:دامن گرمای تابستان برروند بازسازی شهر و زندگی زلزله زدگان شهرستان سرپل ذهاب در اسکان های موقت کانکس و چادرها سایه انداخته و همچنین افزایش سه برابری مشترکین آب شهری و موجب قطعی و کم فشار شدن آب شرب شده است.

به گزارش بازی دراز، قطعی و کم فشار بودن آب شرب در سطح شهرسرپل ذهاب بر مشکلات معیشتی مردم زلزله زده مزید برعلت شده و با وجود گرمای 40 درجه، زندگی در کانکس و چادرها را طاقت فرسا ساخته و این معضل در اغلب محلات شهرستان گریبانگیرمردم شده است.

 

دامن گرمای تابستان برروند بازسازی شهر و زندگی زلزله زدگان در اسکان های موقت کانکس و چادرها سایه انداخته و موجب قطعی و کم فشار شدن آب شرب محله وحدت (پشت بیمارستان شهداء) شده و گلایه های مردم ازمسئولین شهرسرداده است.

ساکنین این محله در گفتگو با خبرنگار ما از پیگیری ها مکرر از سوی مسئولین خبر دادند واظهار داشتند: بارها با مراجعه به ادارات مربوطه خواستار رسیدگی ویژه و حل مشکلات موجود شده ایم اما مسئولین می گویند صرفه جویی کنید!

آیا برای آب شربی که نصف روز با این گرمای طاقت فرسا برای این خانوارها تأمین می شود صرفه جویی واژه ای کاربردی است؟

استفاده از آب برای آشامیدن، شستشو، حمام، سرویس بهداشتی و تأمین آب کولرنیاز اصلی و ضروری مردم است اما اغلب اوقات آب یا قطع است و یا کم فشار.

 

برخی مدعی هستند: محل انشعاب  آب اسکان های موقت اهالی کوچه های وحدت ازکنتورآب بیمارستان شهداء نشأت گرفته و به همین منظور با افت بسیار شدیدی مواجهه است و لذا از مسئولین خواهشمندیم بفکرچاره ای باشند.

خبرنگار پایگاه خبری بازی دراز پس از بررسی های لازم و شنود مشکلات و مطالبات اهالی محله وحدت شهرستان سرپل ذهاب به سراغ رئیس اداره آب و فاضلاب شهرسرپل ذهاب رفته تا از اقدامات لازم در جهت حل مشکل موجود مطلع گردد.

 

جواد کریمی درگفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: پس ازوقوع زلزله در سرپل ذهاب مشکل کم آبی وجود ندارد بلکه نحوه مدیریت استفاده مشترکین مشکلاتی نظیر افت فشاروبعضی اوقات قطعی آب به وجود آورده است که نیاز است مشترکین بر نحوه استفاده از آب شرب تجدید خاطرکنند و با اداره آب و فاضلاب شهری همکاری لازم بعمل آورند.

وی استفاده از آب شرب برای آبدهی بتن فونداسیون واحدهای بازسازی شده، استفاده برای شستشو و آبپاشی درب کانکس ها و چادرها و افزایش مشترکین آب شهری از 15 هزار به 40 هزار مشترک از دلایل افت و قطعی آب در محلات مختلف شهرستان سرپل ذهاب عنوان کرد.

 

وی بیان داشت: برخی از صاحبان علاوه بر اینکه درب کانکس و چادر خود انشعاب آب دارند ،از انشعاب خانگی برای آبدهی بتن فونداسیون واحدهای بازسازی شده استفاده می کنند لذا انتظار می روند در این راستا مدیریت داشته باشند.

 

وی با اشاره به مشکلات تأمین آب در محله وحدت این شهرستان، گفت: دو اکیپ از اداره آب و فاضلاب شهری درمحل حضوردارند وعملیات انتقال آب از لوله اصلی به انشعاب های اسکان موقت انجام می دهند و جای نگرانی نیست.

انتهای پیام/*

تصاویر تکمیلی: 
لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها