2. تير 1397 - 13:24   |   کد مطلب: 216566
بازی دراز1404: بعد از گذشت 7 ماه و 13 روز از زلزله مهیب در استان کرمانشاه مشکلات فرهنگی اجتماعی در مناطق زلزله زده هنوز به قوت خود پا برجاست و پهن شدن بساط استراحت افراد ناشناس و کارگران غیربومی در سطح بلوارهای شهر زلزله زده سرپل ذهاب صدای گلایه های مردم را به گوش مسئولین می رساند.

به گزارش بازی دراز، بعد از گذشت 7 ماه و 13 روز از زلزله مهیب در استان کرمانشاه ، جامعه کارگری غیربومی درشهرستان زلزله زده سرپل ذهاب، همواره چالش های بسیاری برای ساکنین این شهر رقم می زند و با وجود پیگیری ها و اقدامات انجام شده برای رفع مشکلات موجود از سوی مسئولین دستگاه های اجرایی، اما همچنان مشکلات و گرفتاری های جامعه کارگری غیربومی به قوت خود باقی است.

شهر زلزله زده سرپل ذهاب بعد از وقوقع زلزله 7 و 3 دهم ریشتری آبان ماه سال گذشته بستری برای اشتغال کاذب افراد ناشناس و کارگران غیربومی ساختمانی و یا صاحبان مشاغل غیربومی شده است و مشکلات عدیده ای نظیر اسکان درمحل های پرتردد، افزایش جرایم و مشکلات فرهنگی اجتماعی به بار آورده است.

دم ظهر که می شود تعداد زیادی از کارگران غیربومی و افراد ناشناس در گوشه و کناری از سایه درختان و یا دربلوارخیابان ها و کوچه ها بساط استراحت پهن می کنند و حتی به چشم می آید در وسط میدان شهر چای دم می کنند و فارغ از هرگونه نگرانی از مشکلات بهداشتی گرفته تا مشکلات امنیتی و اجتماعی ماه ها است که میهمان ناخوانده سرپل ذهاب شده اند.

این معضلات خیلی جای تأمل دارد آیا نباید ساماندهی وضعیت کارگران غیربومی و افراد ناشناس در جهت ایجاد و ارتقاء امنیت اجتماعی در اولویت کارمسئولین امر قرار گیرد؟؟؟

 

با وجود افراد غیربومی و ناشناس بسیاری در سطح شهر به بهانه کارگری ، تردد بانوان و فرزندان کم سن و سال بیشترین دغدغه ساکنین این شهر شده و اغلب مردم زلزله زده در کمپ ها طی تماس تلفنی مکرر با این پایگاه خبری خواستارانتقال تقاضاهای خود به مسئولین شهرستان سرپلذهاب درجهت رفع و ساماندهی وضعیت موجود شهر شدند و تاکید بر پیگیری جدی و سریع مسئولین نیزداشتند.

 

خبرنگارپایگاه خبری تحلیلی بازی دراز بنا به رسالت کاری خود همچون پل ارتباطی بین مردم و مسئولین ، به منظور اهمیت این موضوع به سراغ جمعی از مسئولین شهرستان سرپل ذهاب رفت تا از اقدامات آنان نیزمطلع شود:  

 

فرماندار سرپل ذهاب محبت جمالی نیا در گفتگو با خبرنگار ما مهمترین دغدغه مسئولین این شهر را حل و فصل مشکلات مردم عنوان کرد و گفت: این موضوع با حضورمعاونت سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه و مدیران مرتبط استانی و شهرستان درراستای ساماندهی کارگران با تشکیل جلسه ویژه پیگیری نمودیم.

وی افزود: محلی مناسب برای انتقال کانکس وچادرهای کارگران وصاحبان مشاغل غیربومی خارج ازسطح شهرآماده و تسطیح نموده ایم و در حال انتقال اسکان کارگران غیربومی به این مکان مورد نظر نیزهستیم.

 

وی تاکید کرد: مکان های مجردی اعم از کانکس و چادر غیربومی با هماهنگی دادستانی، نیروی انتظامی و شهرداری که اغلب در نزدیک کمپها و سطح شهر بودند، جمع آوری شدند.

 

در ادامه شهردارسرپل ذهاب صابر حیدری در گفتگو با ما از جمع آوری چادرهای غیربومی توسط اجراییات شهرداری و انتظامی شهرستان و انتقال آنها به محل اسکان کارگران واقع درابتدای جاده قدیم بیمارستان شهداء خبر داد.

وی درپایان ازجمع آوری بیش از 1700 چادر و کانکس مجردی درسطح شهرخبر داد و گفت: با مٌخلان امنیت و آسایش عمومی مردم با هماهنگی مراجع قضایی و انتظامی برخورد قاطع خواهد شد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها