17. ارديبهشت 1397 - 8:00   |   کد مطلب: 215924
بازی دراز1404:تکدی گری داستانی دنباله دار است که تمامی ندارد، جولان تکدی گری در شهرستان زلزله زده به اوج خود رسیده، متکدیانی بومی و غیر بومی که با حضور در مراکز پر رفت و آمد گدایی می کنند و بازار متکدیان هر روز گرم تر می شود.

به گزارش بازی دراز، حضورمتکدیان متجاهردر شهرستان سرپل ذهاب داستانی دنباله داری است که تمامی ندارد، بر مردم رنج کشیده و زلزله زده شهرستان سوال برانگیزشده است که چرا مسئولین با توجه به شرایط حاکم بر وضعیت زندگی مردم ، فکرچاره ای اساسی برای جمع آوری و ناامن کردن محیط برای حضور این قبیل افراد درسطح شهر نمی کنند ؟

 

متأسفانه پس ازوقوع زلزله آبان ماه سال گذشته در سرپل ذهاب علاوه بر وجود متکدیان بومی ، حضور متکدیان بصورت سازمان یافته از شهرهای دیگرچشمگیر شده و باعث ترسیم سیمایی ناپسند از جهت معضل اجتماعی در نزد مردم عزتمند شهرستان شده است. ار این رو افزایش متکدیان درهسته مرکزی شهر موجب شده تا برخی شهروندان نیز انتقادهایی داشته باشند.

 

بیشتر این قبیل افراد غیربومی بوده و از شهرهای دیگر به شهرستان سرپل ذهاب مهاجرت کرده اند  که برای فرار از قانون در نقاط مختلف شهر ظاهر می شوند و به نظر می رسد به موجب کمکهای نقدی که به قصد مردم زلزله زده صورت می گیرد سبب شده تا همچنان این شهرستان جولانگاه چنین افرادی باشد.

 

به همین منظور خبرنگار ما به سراغ جمعی از مسئولین مربوطه شهرستان سرپل ذهاب رفته و علت حضور مستمر متکدیان متجاهر در سطح شهر را نیز جویا شد و اقدامات در دستور کار را نیز مورد بحث قرار داد:

 

جمع آوری متکدیان درحوزه فعالیت نیروی انتظامی نیست

 

فرمانده نیروی انتظامی سرپل ذهاب در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: با توجه به اینکه حضور متکدیان درسطح شهر آثار مخربی را در پی دارد تمام سعی ما بر این است که بتوانیم شهر را از وجود چنین افرادی پاک نماییم.

وی افزود: جمع آوری متکدیان درحوزه فعالیت نیروی انتظامی نیست و در گام اول اداره بهزیستی نسبت به جمع آوری این قبیل افراد باید اقدام کند که درصورت لزوم و نیاز به حضورمأموران انتظامی آمادگی خود را جهت همکاری با ارگانهای مسئول جمع آوری متکدیان اعلام می نماییم.

 

وظیفه سازمان بهزیستی تنها زمانی پررنگ خواهد شد که متکدیان توسط دستگاه قضایی به این ارگان ارجاع داده شوند

 

رئیس اداره بهزیستی سرپل ذهاب نیز در گفتگو با ما اظهار داشت: طی جلسات و ابلاغیه های متعدد ازسوی سازمان کل، سازمان بهزیستی تنها زمانی می تواند وارد عمل شود که شرایط متکدیان برای پذیرش مشخص شود.

 

بهمن بوچانی تصریح کرد: تنها زمانیکه از طریق مکاتبات مقامات قضایی متکدیان نیاز به نگهداری در یکی از مراکز بهزیستی را دارا باشند، می توانیم آنها را ساماندهی و نگهداری کنیم.

وی همچنین با بیان اینکه تکدی گری درقانون جرم محسوب می شود، اذعان کرد: سازمان بهزیستی جهت برطرف و پاک کردن شهرستان از این معضل آمادگی خود را جهت همکاری با ارگان های مربوطه اعلام می دارد اما نباید نادیده گرفت که وظیفه سازمان بهزیستی تنها زمانی پررنگ خواهد شد که متکدیان توسط دستگاه قضایی به این ارگان ارجاع داده شوند.

 

سازمان بهزیستی نسبت به ساماندهی متکدیان خیابانی چاره اندیشی اساسی کند/ متکدیان بعد از گذشت مدت کوتاهی برمیگردند

 

شهردار سرپل ذهاب در ادامه با ما گفت: جمع آوری متکدیان متجاهر در سطح شهرستان در گام اول برعهده ستاد اجرائیات شهرداری و نیروی انتظامی است که در این راستا مامورین اجرائیات نهایت همکاری خود را به عمل می آورد و در محل حضور پیداکرده و نسبت به جمع آوری تکدی گران اقدام می کند.

صابرحیدری عنوان کرد: اهمیت این موضوع این است که پس از جمع آوری، سازمان بهزیستی نسبت به ساماندهی این قبیل از افراد چاره اندیشی اساسی کرده، چه بسا این افراد بعد ازمدتی کوتاه مجدد به شهرستان برگشته و این ناهنجاری نیز ادامه دارد.

 

با توجه به شرایط روحی نامناسب و اسکان مردم زلزله زده سرپل ذهاب در چادر و کانکس ، باشد که مسئولین شهرستان سرپل ذهاب دست به دست هم دهند و بطورمنسجم این پدیده ناهنجار اجتماعی را برای همیشه در سطح شهرستان ریشه کن نمایند.

انتهای پیام/*

 

تصاویر تکمیلی: 
لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها