24. اسفند 1396 - 11:21   |   کد مطلب: 215313
بازی دراز1404:این روزها مردم شهرستان زلزله زده سرپلذهاب نیز با حضور در بازار شهرستان، رونق خوبی به کسب و کار داده و با چیره شدن امید بر حزن و اندوه چهره‌های مردم زلزله زده پای به سال نو می گذارند و بازار رنگ و بوی تازه ای به خود گرفته است.

به گزارش بازی دراز، این روزها با نزدیک شدن بهار، امید بر حزن و اندوه چهره‌های مردم زلزله زده سرپل ذهاب چیره شده و برق زندگی درچشمان آدم‌های محزون دیروز می‌درخشد، اگرچه که هنوز زندگی در میان چادر، کانکس و آوار، مشکلات بسیاری را به همراه خود دارد اما بوی بهارمردم را از درون کانکس ها و چادرها بیرون کشیده و چهره شهر رنگ و لعاب تازه ای به خود گرفته است.

با اینکه بازارماهی و سبزه فروش ها این روزها داغ است، بازار شهربدون ویترین است. اندک مغازه‌ای سرپاست. لباس و پوشاک‌های نودربرخی مغازه ها و کنار پیاده رو بساط شده‌اند. اغلب بساطی‌ها مغازه‌دار بوده‌اند؛ زلزله به دکان‌های یک طبقه هم رحم نکرد.

 

با این اوصاف امید در دل مردم هنوز زنده است و زندگی جریان دارد.هر کسی به نحوی به استقبال بهار می رود. در میان آوار و کانکس‌ها و چادرهای زلزله‌زده‌ها این روزها خیلی‌ها دوباره به تکاپو افتاده‌اند تا زندگی و شهر را از نو بسازند. سبزه‌هایی که کاشته اند کنار کانکس ها و چادرهای خود به صف کرده تا آفتاب بگیرند.

 

برخی از مردم به جای خانه تکانی ، فرش های قرمز و زیراندازهای داخل کانکس و چادر خود را آب کشیده و روی دیوارهای خراب شده خانه خود جلو آفتاب بهاری پهن کرده اند و یا به شستشو وسایل آشپزخانه خود می پردازند تا به بهانه بهار روح تازه ای به اسباب واثاثیه باقی مانده از زیرآوار بدهند . برخی گردوغبار را از تن خانه بی‌اطمینان زدوده و مهربانانه منتظر آمدن بهار هستند تا بار دیگرزیر یک سقف حتی سقف یک کانکس و چادر دور هم جمع شوند.

به هر حال بهار با همه زیبایی های خود این رنگارنگی و زیبایی خود را به بازار سرپلذهاب نیز بخشیده و بازاریان از اینکه در این روزهای پایانی سال رونقی در بازار ایجاد شده خوشحال و شکرانه پروردگار را بجا می آورند.

 

همت این مردمان بلندتر از قامت زورگوی زلزله است. امید به چشمان مردم شهر بازگشته است و این جای بسی خوشحالی دارد... به امید روزهای بهتر از گذشته در سرپل ذهاب

 

انتهای پیام/*

تصاویر تکمیلی: 
لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها