29. اسفند 1397 - 8:26   |   کد مطلب: 215183
بازی دراز1404:شهرستان زلزله زده سرپل ذهاب، شهر مقاوم دوران دفاع مقدس که سابقه اسکان در آن به دوران نوسنگی باز می گردد، آماده پذیرایی از مهمانان و مسافران نوروزی شده است.

به گزارش بازی دراز،شهرستان گرمسیری سرپل ذهاب همواره در ایام اسفند و دو ماه اول فصل بهار با توجه به طبیعت دلنشین و آب و هوای بسیار مطبوع اش همواره پذیرایی مهمانان و مسافران زیادی است که به قصد آرامش و صیقل دادن روح و روان خود راهی دیار بازی دراز می شوند.

سرپل ذهاب بیش از 85 هزار نفر جمعیت دارد و با مساحتی بالغ بر یک هزار و 271 کیلومتر مربع در غرب استان کرمانشاه منتهی الیه شیب ارتفاعات زاگرس بر سر راه بین المللی تهران – بغداد موسوم به جاده کربلا قرار گرفته است.

 

قدمت این شهرستان به سال دو هزار و 800 قبل از میلاد مسیح باز می گردد، این شهر از شهرستانهای مرزی، باستانی و زرخیز استان کرمانشاه محسوب می شود.

 

با توجه به اینکه در زلزله اخیرآسیب های جدی به مراکز های اقامتی و تفریحی  شهرستان سرپل ذهاب وارد شد اما از هم اکنون نیز برای پذیرایی از میهمانان نوروزی آماده شده و تمامی تمهیدات لازم برای اسکان و اقامت مسافران و کاروانهای راهیان نور در این شهرستان فراهم شده و افرادی که سرپل ذهاب را برای ایام تعطیلات نوروز انتخاب می کنند حتما کوله باری از خاطره همراه خود بعنوان توشه سفر به این دیار را به سوغات خواهند برد.

 

جهت رفاه حال مسافران و میهمانان نوروزی درایام تعطیلات ، با نصب بنر در محل ورودی و اداره آموزش و پرورش شهرستان و همچنین از طریق بروشورهایی که توسط اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان تهیه شده و محل های اسکان موقت نوروزی به مسافران اعلام می گردد.

تمهیدات لازم جهت استقبال ازمهمانان و مسافرین در این ایام توسط ستاد سفرهای نوروزی آموزش وپرورش و اداره میراث فرهنگی اندیشیده شده است

 

درسطح شهرستان سرپل ذهاب ١٠ مدرسه و ٦٨ کلاس درس برای اسکان آماده شده است

 

شروع تحویل مدارس و اسکان موقت از بیست هشتم اسفند ماه سالجاری آغاز و تا پایان وقت روز سیزدهم فروردین سال آتی ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها