9. اسفند 1396 - 10:17   |   کد مطلب: 215098
بازی دراز1404: مردم زلزله زده سرپل ذهاب با بارش باران و آبگرفتگی در اسکان خود شب سختی را به سپیدی صبح رساندند در این میان مسئولین باید به فکر چاره اساسی برای حل این معضل باشند.

به گزارش بازی دراز، بارش رحمت الهی باران از روز گذشته تاکنون در شهرستان سرپل ذهاب موجب آبگرفتگی در چادرها و کانکس های اسکان زلزله زدگان شده است، هرچند تجربه تلخ این مشکل در روزهای گذشته برای مردم زلزله زده انتظاری به وجود آورد که مسئولین را برای حل اساسی این مشکل سوق داد.

 

شب گذشته از کودکان مریض احوال تا زنان و مردان سالخورده با نفوذ آب در اسکان های اضطراری و موقت شب سختی را گذراندند و چشم به امید اینکه مسئولین هرچه سریعتر به فکرچاره اساسی باشند شب را به سپیدی صبح رساندند اما این داستان غم انگیز همچنان برگهای از آلام و مشقت مردم را ورق می زند و بارش ها همچنان ادامه دارد و به تمام وسیله ها و اسباب اثاثیه زلزله زدگان آب نفوذ کرده است.

حضور نیروهای هلال احمر، شهرداری و دیگرنهادهای خدمات رسان در میان مردم و تلاش برای پمپاژ آب از محل آبگرفتگی از شب گذشته تاکنون ادامه دارد اما این راه چاره و کمک رسانی موقتی بوده و دربارش های آتی این مشکلات کماکان به قوت خود باقی است.در این میان باید مسئولین امر به فکر چاره ای اساسی در جایگاه اسکان زلزله زدگان باشند و هر چه سریعتر برای اسکان دائم این مردم به برنامه های خود سرعت بخشند.

به منظور اهمیت این موضوع، خبرنگار ما به سراغ رئیس اداره هواشناسی سرپل ذهاب رفت و از میزان بارش و وضعیت جوی شهرستان مطلع شد بلکه با انعکاس و درج این گزارش مسئولین امر از وضعیت سخت اسکان مردم در چادرها آگاه تر شوند و از خواب غفلت برخیزند و پس از گذشت بیش از108 رو از  زلزله 7 و 3دهم ریشتری به فکر چاره اساسی باشند.

 

رئیس اداره هواشناسی سرپل ذهاب در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: درادامه فعالیت موج ناپایدارحاکم بر جو منطقه، از عصر روز گذشته تا ساعت 9 و 30 دقیقه صبح امروز میزان 50 میلیمتر و 27 دهم باران به ثبت رسیده است.

 

جواد کاکایی دمای فعلی هوای سرپل ذهاب را  9 درجه سلسیوس بالای صفر و رطوبت موجود در هوا را نیز92 درصد اعلام کرد.

رئیس اداره هواشناسی شهرستان پیش بینی کرد: ازعصر امروز چهارشنبه تا پایان هفته، با تضعیف شرایط ناپایدار، رشد ابر، در پاره ای نقاط مه صبحگاهی و رگبارهای پراکنده و موقت مهمترین پدیده های جوی در سطح شهرستان خواهند بود.

 

انتهای پیام/*

تصاویر تکمیلی: 
لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها