25. بهمن 1396 - 13:20   |   کد مطلب: 214714
بازی دراز1404: مستاجرین زلزله زده در شهرستان سرپل ذهاب با توجه به اینکه ملکی در اختیار ندارند شب های سردی را در زیر چادر به سر می برند و تنها قشری هستند که تاکنون از وعده های دولت بی بهره مانده اند.

به گزارش بازی دراز، مستاجرین واحدهای تعمیری که هیچگونه تامین خسارتی برای آنها در نظر گرفته نشده همچنان منتظر تعمیر ملک استیجاری خود از طرف مالک هستند وبه این سبب شبها را در زیرچادرهای اسکان اضطراری به صبح میرسانند.

 خسارتهای وارد شده به اثاثیه منزل این گروه، تامین اعتبار نشده وبرنامه ای هم برای آن وجودندارد. وام ۵۰میلیون ریالی اختصاص یافته ازسوی بانک قرض الحسنه مهرایران تنها توانست بخش بسیار کوچکی از مستاجرین واحدهای تعمیری نوع یک را پوشش دهد.

درمورد مستاجرین واحدهای تخریبی اما قضیه متفاوت است. خسارت اثاثیه این دسته با وام قرض الحسنه ۱۰۰میلیون ریالی جبران می شود. ۵۰میلیون ریال ودیعه اجاربها یا کانکس برای حل موضوع اسکان موقت این دسته درنظر گرفته شده و۲۰میلیون ریال هم کمک بلاعوض به آنها پرداخت خواهد شد.

اما موضوعی که برای اولین بار درمصاحبه استاندار کرمانشاه درشبکه خبر مطرح شد موضوع پرداخت تسهیلات به مستاجرین واحدهای تخریبی بود .این تسهیلات درجهت خانه دار شدن مستاجرین می باشد و باهمکاری وزارت راه وشهرسازی ودرصورت تامین این وزارتخانه زمین هم به این دسته از مردم زلزله زده استان تحویل میشود اما این موضوع تاکنون فقط درحد یک وعده بوده و هنوز عملی نشده است.

امیدواریم باشناختی که ازاستاندار کرمانشاه در تلاش برای خدمت به مردم زلزله زده استان داریم این موضوع به سرانجام رسیده ومشکل مسکن بخش  وسیعی ازمردم استان را حل نماید.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها